Religia w szkołach
fot. Adobe Stock

Ile miasto płaci za religię w szkołach? Radny za Szczecina ujawnia szokujące dane!

Szczeciński radny opublikował informacje o tym, ile dzieci uczęszcza na lekcje religii w szkołach podstawowych, a także jaka kwota z budżetu miasta jest przeznaczana na ten cel.
Aleksandra Zaborowska
Religia w szkołach
fot. Adobe Stock
Lekcje religii w szkołach stale budzą kontrowersje, dlatego radny miejski ze Szczecina Przemysław Słowik postanowił wyszukać informacje na temat organizacji tego przedmiotu, jego popularności oraz kosztów utrzymania.

Ile dzieci chodzi na religię w szkole?

„Koszt lekcji religii w tym roku szkolnym to prawie 15,5 mln złotych! 71% tej kwoty pokrywa subwencja otrzymywana z budżetu państwa (to również nasze pieniądze). Ponieważ od dawna subwencja nie pokrywa wszystkich kosztów związanych z utrzymaniem oświaty w Szczecinie, konieczna jest dopłata z budżetu miasta. 4 466 000 zł - tyle w tym roku szkolnym dopłaciliśmy do lekcji religii. To kolejne dofinansowanie, jakie płynie do Kościoła Katolickiego z naszych podatków” – poinformował radny związany z Koalicją Obywatelską.
 

4,5 MLN PLN SZCZECIN DOPŁACA DO LEKCJI RELIGII ❗️ 41% uczniów i uczennic na lekcję religii już nie uczęszcza. Potrzeba...

Opublikowany przez Przemysław Słowik Piątek, 4 grudnia 2020
Z danych opublikowanych przez Słowika wynika także, że 17 487 dzieci nie uczęszcza na lekcję religii, co daje aż 41% wszystkich uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i placówek kształcenia specjalnego w Szczecinie.
Podobnych kalkulacji dokonały miasta Poznań i Wrocław. W Poznaniu na religię nie uczęszcza odpowiednio 60% uczniów szkół ponadpodstawowych i 16% podstawowych – we Wrocławiu jest to 68% i 22%.

Źródło: wyborcza.pl

Zobacz też:
Redakcja poleca: Czy dziecko może nie chodzić do szkoły, tylko uczyć się w domu? - film
Nie podoba ci się klasyczny model edukacji? Wolałabyś, by twoje dziecko było traktowane indywidualnie? Masz dość szkolnych skostniałych zasad? Chciałabyś mieć większy wpływ na to, jaką wiedzę zdobywa dziecko? Zastanów się nad domową edukacją i obejrzyj film, na czym ona polega.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy