Czy zabraknie pieniędzy w ramach programu 500+?
fot. Fotolia

Ile naprawdę kosztuje 500+? W Warszawie zabrakło pieniędzy!

Program 500+ wciąż wzbudza wiele emocji. Choć wniosek złożyło już prawie 2,5 mln rodzin, 1 mln z nich wciąż nie otrzymało wypłaty.
Hanna Szczesiak
Czy zabraknie pieniędzy w ramach programu 500+?
fot. Fotolia
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poinformowało, że z programu skorzystało już prawie 2,5 mln polskich rodzin. Pieniądze zostały wypłacone ponad połowie wnioskujących. Łączna kwota, która została przekazana rodzinom, wynosi aż 1,3 mld złotych! Nie miliona, miliarda. To ogromna kwota, do której nie wliczono innych wydatków związanych z programem, w tym kosztów promocji czy pensji urzędników.

Do 1 lipca można złożyć pierwszy wniosek. Rodziny, które to zrobią, otrzymały wypłaty z wyrównaniem za poprzednie miesiące. Nic dziwnego, że zaczyna brakować pieniędzy na wypłaty. Mieszkańcy Targówka, dzielnicy Warszawy, donoszą, że urząd nie ma już pieniędzy na wypłaty. 

Mamy trójkę dzieci, ale dostaliśmy tylko 500 zł, a spodziewaliśmy się dwóch tysięcy, czyli z wyrównaniem za pierwszy miesiąc. W urzędzie poinformowano nas, że dzielnica zamówiła za mało pieniędzy na wypłaty i musi dostać ich więcej. Urzędniczki twierdzą, że wyrównanie ma przyjść na początku czerwca – pisze czytelnik portalu tustolica.pl. Urzędnicy zaprzeczają tym informacjom i podkreślają, że Targówek jak dotąd wypłacił w ramach programu najwięcej pieniędzy.

Złożyliście już wniosek? Otrzymaliście wypłatę w ramach 500+?

Polecamy: Wszystko, co musisz wiedzieć o programie 500+
 
Redakcja poleca: 500 plus - kto dostanie, a kto nie
Nasz ekspert wyjaśnia, komu przysługują pieniądze w ramach programu 500 plus. Sprawdź, ile możesz dostać!
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy