zakupy na Halloween
fot. Fotolia

Sprawdź, ile Polacy wydadzą na Halloween! Czy to nie przesada?!

Myślicie, że Halloween w Polsce to nie jest wielka sprawa? Możecie się zdziwić! Zobaczcie, ile wydamy na zabawę w Halloween i co kupimy. Kto by pomyślał, że to może tyle kosztować?!
Karolina Stępniewska
zakupy na Halloween
fot. Fotolia
Halloweenowe szaleństwo ogarnia nas coraz bardziej. Mimo że nadal nie możemy równać się z Amerykanami w kwestii wydatków na Halloween, wydajemy coraz więcej na dekorację, imprezy i kostiumy związane z tym świętem. Prym wiodą oczywiście rodzice, bo to właśnie dzieci najbardziej chcą się bawić w Halloween. - Dzieci wcale nie chcą bronić się przed zachodnią modą, wręcz przeciwnie – chętnie biorą udział w organizowanych z okazji święta strachu zabawach – mówi Mikołaj Jędrzejkowski, prezes Rodzinnych Centrów Rozrywki Loopy’s World z Gdańska i Wrocławia.

Co kupujemy na Halloween?

Jeśli chcemy obchodzić Halloween, musimy kupić dynię, kostium i dekoracje. Wiele mam przygotowuje także halloweenowe przekąski i słodkości. Jeśli spodziewamy, że przyjdą do nas dzieci po cukierka (lub z psikusem!), kupujemy słodycze. Wydatki zależą od zasobności portfela. Kupno gotowego kostiumu lub ubrania na Halloween to wydatek od 40 do ponad 200 złotych. Strój można także wypożyczyć (ok. 40-50 zł) lub wykonać w domu.

Redakcja poleca: Jak zrobić lampion z dyni? Instrukcja krok po kroku [WIDEO]
Robienie lampionu z dyni to jedna z tradycji halloweenowych. Gotowy lampion może zdobić dom przez całą jesień, a nie tylko w święto duchów. Podpowiadamy, jak go zrobić w kilku prostych krokach (i co zrobić, żeby przetrwał dłużej!).

Gdzie bawimy się w Halloween?

Zabawy na Halloween organizowane są w szkołach i przedszkolach (chociaż wiele placówek edukacyjnych nie decyduje się na obchodzenie Halloween ze względu na niechęć wielu rodziców). Imprezy dla dzieci na Halloween odbywają się centrach handlowych, centrach zabaw i kinach. Cena zależy od rodzaju oferowanych atrakcji, może wahać się od ok. 25-50 zł (dla dorosłych odpowiednio więcej). Jeśli organizujemy dla dzieci i ich przyjaciół halloweenową domówkę, musimy zainwestować w odpowiednie dekoracje i jedzenie.

Czy wy zamierzacie obchodzić w tym roku Halloween z dziećmi? Podliczyliście już wydatki? Według wyliczeń z Loopy's World mogą one wynieść nawet ok. 700 zł! 

Zobacz też:
 
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy