Ile powinno spać dziecko? [WIDEO]

Zastanawiasz się, czy Twój maluch śpi wystarczająco długo? Zobacz, co radzą eksperci

Zobacz inne z serii: Sen dziecka - wywiady z ekspertem (9)

Zobacz inne z serii: Niemowlę - najlepsze filmy o pielęgnacji i wychowaniu [WIDEO] (18)

Sen dziecka wpływa pozytywnie na życie całej rodziny. Aby dziecko spało prawidłowo, trzeba nauczyć je dobrych nawyków najwcześniej, jak to możliwe. Okres między 0-3 miesiącem życia uważa się tu za najważniejszy. 
- Należy obserwować i zapamiętywać sygnały, wskazujące na to, iż dziecko jest zmęczone. Przez pierwsze 6-8 tygodni noworodek nie jest w stanie być aktywny dłużej niż 2 godziny między jedną a drugą drzemką – mówi Agnieszka Machnio, ekspert marki Johnson's. - Rodzice muszą być tego świadomi, a jeśli nie położą dziecka w odpowiednim momencie, pewna granica jego zmęczenia zostanie przekroczona. Wtedy już o wiele trudniej ułożyć dziecko do snu, co również zaburza pewien rytm, do którego maluch i rodzice zaczęli się przyzwyczajać.

Zdrowy sen dziecka za pomocą trzech kroków

Z wykorzystaniem międzynarodowych badań marka Johnson's  stworzyła prosty, trzystopniowy rytuał na dobranoc, który poprawia sen dziecka w zaledwie jeden tydzień. 
- Jest to metoda trzech następujących po sobie czynności: ciepłej kąpieli, delikatnego masażu i wyciszenia poprzedzającego zaśnięcie dziecka – mówi Agnieszka Machnio.
Podczas trwającej trzy tygodnie obserwacji 405 matek dzieci w wieku od 7 do 36 miesięcy postępowało zgodnie z rekomendowanym rytuałem. Badania pokazały, że po tygodniu stosowania się do zaleceń dzieci spały średnio do godziny dłużej, a czas ich nocnego czuwania skrócił się o 32%. Znaczna poprawa snu dziecka i matki utrzymywała się po roku od wprowadzenia nowych nawyków.

Ile powinien spać noworodek a ile roczny maluch? Kiedy położyć spać przedszkolaka, by był wypoczęty? Zobaczcie na filmie dane jakie opracowała The American Academy of Sleep Medicine.

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy