sen dziecka, dziecko, dziewczynka, usypianie dzieci
fot. Fotolia

Sprawdź, ile snu potrzebują dzieci w różnym wieku

Martwisz się, że twoje dziecko nie chce spać w ciągu dnia? Poznaj zapotrzebowanie na sen dzieci w różnym wieku.
sen dziecka, dziecko, dziewczynka, usypianie dzieci
fot. Fotolia

Ile śpi dziecko w wieku 1-2 lata

Dwuletnie dzieci przesypiają w nocy około 10-12 godzin. Najczęściej wystarcza im już tylko jedna dwugodzinna, popołudniowa drzemka w ciągu dnia. W tym czasie rytm dziecka jest stały, a zaburzenie jego dnia może spowodować, że dziecko jest niespokojne i marudne.

Poznaj 8 powodów, dla których dziecko źle śpi.
Redakcja poleca: Sposób na usypianie dziecka – film
Jak radzą sobie mamy, gdy ich dziecko ma problemy z zasypianiem? Każda ma swój sprawdzony sposób. Poznaj 3 mamy i ich metody na usypianie dziecka. Sprawdź, która zadziała w przypadku twojego dziecka.

Ile śpi dziecko w wieku 2-4 lata

Wiele dzieci w tym wieku rezygnuje już z dziennej drzemki, choć większość trzylatków jeszcze potrzebuje popołudniowego snu. Wieczorne usypianie może sprawiać problemy: maluszek ma tysiąc powodów, aby odwlec chwilę pójścia do łóżka. Pomocne są wieczorne rytuały, które ułatwią mu łagodne zasypianie. Dziecko przesypia około 12 godzin w ciągu doby, choć czasem może jeszcze potrzebować nieco więcej.

Sprawdź 5 rad, dzięki którym dziecko będzie łatwiej zasypiać.

Ile śpi dziecko w wieku 4-6 lat

Dzieci w tym wieku śpią mniej więcej 11-13 godzin. W tym okresie dziecko powinno już umieć samo zasypiać. Maluch może w łóżku przed snem chwilę pobawić się swoimi zabawkami lub przejrzeć książeczkę. W tym czasie dzieci często zaczynają bać się ciemności, dobrym rozwiązaniem jest zostawienie dziecku włączonej lampki nocnej.

Zobacz, co przeszkadza dziecku w śnie.


Oceń artykuł

Ocena 4 na 15 głosy

Zobacz także

Popularne tematy