GRY
 
 

Radomsko: Taki noworodek nie zdarza się co dzień!

„Przynajmniej jest co nosić” – opowiada mama Tobiasza, małego giganta :-)

fot. facebook/Szpital Powiatowy w Radomsku
W szpitalu w Radomsku urodził się wyjątkowo duży chłopiec. 6 kg 250 g – taka waga dziecka nie zdarza się każdego dnia. Gdy dodamy do tego 66 cm wzrostu, robi się nam mały gigant :-) Władze szpitala zapewniają, że to największy noworodek w historii placówki.Kalkulator wagi płodu 

Poród odbył się poprzez cesarskie cięcie. Rodzice spodziewali się, że synek urodzi się z większą wagą niż statystycznie inne dzieci, ale nie sądzili, że będzie to ponad 6 kg! Ich pierwsze dziecko ważyło prawie 5 kg, więc Wioletta i Jarosław z Kawęczyna, byli przygotowani na to, że Tobiasz urodzi się z podobną wagą. Gdy okazało się, że synek waży dużo więcej, rodzice powiedzieli jedynie: - "Przynajmniej jest co dźwigać. Najważniejsze, że jest zdrowy." – podkreśliła szczęśliwa mama.

Rodzicom serdecznie gratulujemy wspaniałego syna. Jemu życzymy dużo zdrówka, a rodzicom siły… do noszenia małego brzdąca.

A Twoje dziecko ile ważyło w chwili narodzin? Piszcie w komentarzach.

Czytaj także:
Noworodek idealny, czyli nieznane fakty o wzroście i wadze dziecka
Redakcja poleca: Cesarskie cięcie zwiększa ryzyko otyłości u dziecka! [WIDEO]
Poród przez cesarkę równie dobry jak poród naturalny? Prof. Mirosław Jarosz przestrzega, że cięcie może powodować nadwagę i otyłość u dziecka!

Ocena (29 ocen)

4.2
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Warto przeczytać

Sławni rodzice i ich dzieci