dezynfekcja
fot. Adobe Stock

Ile za płyn do dezynfekcji? [ORLEN OBNIŻA CENY]

Na stacjach benzynowych Orlen pojawił się płyn do dezynfekcji rąk w dużych 5-litrowych pojemnikach. Po ostrych reakcjach klientów w sieci koncern znacznie obniżył cenę!
Magdalena Drab
dezynfekcja
fot. Adobe Stock
[AKTUALIZACJA 17.03.2020]

Orlen wprowadził na rynek płyn do dezynfekcji rąk, którego 5-litrowe opakowanie jeszcze w zeszły weekend kosztowało 95 zł. Po burzy w sieci cenę produktu obniżono do 49 zł (za 5 l). Prezes Orlen zapowiedział także sprzedaż płynu do dezynfekcji w bardziej poręcznych, mniejszych opakowaniach - za 1 l zapłacimy 15 zł. Do końca tygodnia produkt o działaniu wirusobójczym ma być dostępny na wszystkich stacjach Orlen w kraju. 

***

W miniony weekend klienci stacji benzynowych Orlen mieli okazję kupić płyn do dezynfekcji rąk, którego wprowadzenie na rynek zapowiadał już w zeszłym tygodniu prezes spółki. Płyn do dezynfekcji miał być odpowiedzią na ogromne zapotrzebowanie na produkty odkażające oraz braki w sklepach. Spodziewano się przystępnej ceny, tymczasem za 5-litrowe opakowanie płynu trzeba zapłacić 95 zł.

Płyn do dezynfekcji rąk Orlen – cena

W internecie zawrzało, bo płyn do dezynfekcji rąk to w czasie pandemii koronawirusa produkt niezbędny. Kilka dni temu premier Morawiecki zakazał sprzedaży płynów do dezynfekcji, maseczek ochronnych i żeli antybakteryjnych na platformach OLX i Allegro. Wszystko po to, by zatrzymać kolejne, często absurdalne podwyżki cen produktów higienicznych. Internauci sugerują jednak, że mogło chodzić o promowanie sprzedaży stacjonarnej, np. przez spółkę państwową Orlen.

Rzeczniczka koncernu odpowiedziała na zarzuty o wygórowaną cenę płynu do dezynfekcji rąk. W mediach społecznościowych pojawiła się informacja na temat składu produktu Orlen – to 70% etanolu, alkohol izopropylowy, gliceryna i substancje zapachowe, przy czym, jak zaznaczyła rzeczniczka Orlenu, ceny surowców do produkcji środków biobójczych znacząco wzrosły na rynkach światowych. 95 zł za 5 litrów płynu do dezynfekcji na bazie certyfikowanego etanolu to cena poniżej średniej rynkowej - napisała.

Niektórzy przyznali jej rację i chwalili koncern – w końcu po przeliczeniu 95 zł za 5 litrów daje 19 zł za litr i 9,5 zł za pół litra. W porównaniu do cen produktów biobójczych zagranicznych koncernów (nawet kilkanaście zł za 50 ml) to cena bardzo konkurencyjna. Pamiętaj, że żel antybakteryjny można też zrobić samodzielnie w domu.
Redakcja poleca: Co zabrać ze sobą na wizytę szczepienną? [WIDEO]
Przed wami szczepienie? Zastanawiasz się, jak przygotować malucha i... siebie? Podpowiadamy, co ze sobą zabrać na wizytę szczepienną, a także o czym pamiętać.

Koronawirus – wzrost cen w Polsce

Z polskich sklepów w zastraszającym tempie znika żywność – kasze, makarony, ryż i gotowe dania. Ludzie hurtowo wykupują środki higieniczne i mydło. Co gorsza, mamy w Polsce największe podwyżki cen w całej Unii Europejskiej! Drożeją warzywa, owoce, pieczywo i mięso. Ekonomiści podkreślają, że wzrost cen nie ma nic wspólnego ze wzrostem cen zbóż czy produkcji. Rosną za to koszty wynagrodzeń. Pandemia koronawirusa tylko pogorszy tę sytuację, co doskonale widać na przykładzie cen maseczek higienicznych i płynów do dezynfekcji. Wkrótce zdrożeje żywność, wiele produktów będzie się marnować. Róbmy zakupy z głową!

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy