Iluzja to nic innego, jak oszukiwanie zmysłu wzroku. Zobaczcie, na czym polega! [WIDEO]

Znikające karty, pojawiające się znienacka piłeczki, zmieniające się kolory kwiatów… Magia? Niekoniecznie. To iluzja, czyli wykorzystanie sprytu i zręczności oraz umiejętne odwracanie uwagi widza. O czarodziejskich sztuczkach i oszukiwaniu zmysłu wzroku opowiedział iluzjonista – Pan Buźka. Podczas spotkania w Miasteczku Zmysłów zdradził również, jak wykonać niektóre z nich! Zobaczcie sami.
W naszym Miasteczku Zmysłów iluzjonista Pan Buźka spotkał się z Amelką, Lilką i Szymkiem, którzy zostali jego magicznymi asystentami. Dzieci wspólnie z magikiem „czarowały”, a następnie prosiły iluzjonistę o wytłumaczenie mechanizmu sztuczek, by zrozumieć, na czym one w rzeczywistości polegały. Pan Buźka wyjaśniał, w jaki sposób oszukiwał ich zmysł wzroku i pokazał dzieciakom, jak podobne iluzje wykonywać w domu.

Zmysł wzroku – jak go oszukać?

Jak podkreślił Pan Buźka, bycia iluzjonistą można się nauczyć. Przydatne są takie cechy, jak refleks, uważność, umiejętność skupiania uwagi i... poczucie humoru!

Zachwyt wzbudziła sztuczka, w której bańka mydlana zamieniła się w szklaną.
– Patrzcie uważnie i obserwujcie uważnie tę bańkę. Widzicie? Stała się nagle szklana! – mówił Pan Buźka i wyjaśnił – To bardzo prosta sztuczka. Wystarczy że szklaną kuleczkę ukryjemy w dłoni tak, żeby widz jej nie widział. Trzymając ją, będziemy puszczać zwykłe, mydlane bańki, a tę w pewnym momencie niepostrzeżenie wysuniemy z ręki.
Pozostałe iluzje także zachwyciły naszych bohaterów. Koniecznie obejrzyjcie film i dowiedzcie się, jak sprawić, by np. kolorowe piłeczki... znikały!

 
Artykuł powstał z udziałem marki Kinder Niespodzianka

Popularne tematy