GRY
 
 

Im większa głowa, tym mądrzejsze dziecko? Prawda, czy fałsz?

Badania na 500 tys. osobach w wieku 37-73 lata przyniosły odpowiedź!

wielkość głowy dziecka a inteligencja
fot. Fotolia
Tego typu badania, jakie zaprezentowano w Molecular Psychiatry, trzeba traktować z przymrużeniem oka, choć liczba osób, które wzięły udział w badaniu robi wrażenie.

Ponad 500 tys. osób w wieku 37-73 lata, zostało przebadanych na potrzeby tego eksperymentu. W czasie badania brano pod uwagę stan fizyczny, krew, mocz, próbki śliny, oraz oczywiście wielkość czaszki.

Jak duże urodzi się dziecko zależy od ciebie!

Okazało się, że noworodki, które urodziły się z większą, niż przeciętna wielkość czaszki (ponad 38 cm), mają większą szansę na osiągnięcie sukcesów zawodowych. Naukowcy stwierdzili, że wielkość mózgu ma znaczenie odnośnie umiejętności poznawczych i wykształcenia.

Oczywiście środowisko, wychowanie i inne czynniki także mają wpływ na poziom intelektu dziecka.
Jeżeli te badania rzeczywiście dowodzą prawdy, będzie to świetna nowina dla tych mam, które rodząc duże dzieci, marzyły o malutkich, które łatwiej przejdą przez kanał rodny. Teraz mogą traktować swoje maluszki jako niezwykle mądre istoty, przyszłych naukowców, odkrywców, oraz dyrektorów :-)

Zobacz także: 
Sprawdź wielkość dziecka w brzuchu!
Jak wspierać inteligencję dziecka? - 7 porad

źródło: babble.com
 
Redakcja poleca: Co się dzieje w 40. tygodniu ciąży? [WIDEO]
Masz ochotę krzyczeć jak Rachel w serialu "Przyjaciele": Wyciągnijcie je ze mnie! Czy jesteś zupełnie spokojna i raczej wolałabyś odsunąć poród w czasie? Najważniejsze jest teraz dziecko. Maluch jest wielkości dużej dyni i już właściwie szykuje się, by Cię poznać! A czy Ty wiesz jak rozpoznać początek akcji porodowej?
Doładuj
Przeładuj