20 imion, które noszą geniusze
fot. Fotolia

Jan, Maria i... czyli 20 imion, które noszą geniusze

Czy imiona mogą mieć magiczną moc? Czy mogą programować naszą przyszłość? Wpływać na to, kim będziemy? Sprawdź, do jakich wniosków doszli badacze imion.
Małgorzata Wódz
20 imion, które noszą geniusze
fot. Fotolia
Czy sukces w życiu może zależeć od imienia, które nosimy? Większość z nas odpowie, że nie. Bo na życiowe powodzenie składa się bardzo wiele czynników, łącznie ze szczęściem, prawda? Od dawna jednak przypisuje się imionom magiczną moc – podejrzewa się je o budzenie wibracji, przelicza zawarte w nich litery na cyfry, które mają odpowiednie znaczenia w numerologii. Patrzymy na to z przymrużeniem oka, ale może też ciut wierzymy... Oto kolejny kamyczek do ogródka, który może wzbudzić wątpliwości, czy imię jest jedynie piękną wizytówką człowieka.

Imiona sławnych ludzi się powtarzają

Portal, który zajmuje się badaniami genealogicznymi, Moose Roots, po przeanalizowaniu blisko 15 tysięcy imion, które nosili geniusze, doszedł do ciekawych wniosków. Okazało się, że wielu słynnych przedstawicieli świata literatury, filozofii, matematyki, muzyki i sztuk plastycznych nosiło jedno z 20 imion. Czyżby zatem odpowiednie imię mogło dawać większą szansę na odniesienie życiowego sukcesu? Oto te, które wśród geniuszy powtarzały się najczęściej (i ich polskie odpowiedniki).
Redakcja poleca: Czy dziecko może mieć na imię... Tradycja? [WIDEO]
Jak to jest z imionami? Czy rodzice mogą puścić wodze fantazji? Czy dziecku można dać na imię Tradycja? A Mercedes? A Antek, zamiast Antoni? Możesz się zdziwić...

Imiona męskie popularne wśród geniuszy

 1. John (Jan)
 2. Robert
 3. William (Wilhelm)
 4. Charles (Karol)
 5. David (Dawid)
 6. James (Jakub)
 7. Richard (Ryszard)
 8. Johann (Jan)
 9. George (Jerzy)
 10. Paul (Paweł)

Imiona żeńskie, które nosiły wybitne kobiety

 1. Mary (Maria)
 2. Elizabeth (Elżbieta)
 3. Maria
 4. Anne (Anna)
 5. Margaret (Małgorzata)
 6. Susan (Zuzanna)
 7. Ruth (Ruta)
 8. Anna
 9. Alice (Alicja)
 10. Dorothy (Dorota)
   
Badacze najwyraźniej uznali, że nawet jedna litera w imieniu może czynić sporą różnicę. Dlatego w zestawieniu powtarzają się imiona – jest Anna i Anne oraz Mary i Maria.

Nadal popularne

Kilka z imion, które znalazły się na liście, jest obecnie bardzo popularnych w Polsce, rodzice nadal chętnie nadają je swoim dzieciom. Trzy spośród wymienionej dwudziestki – Alicja, Jan i Jakub – znalazły się nawet w pierwszej dziesiątce najczęściej nadawanych imion w I połowie 2017 roku. Czy zatem przybędzie nam geniuszy? My bez względu na to, jakie imiona noszą Wasze dzieci, wszystkim życzymy świetlanej przyszłości.

Czy wybierając imię dla dziecka, braliście pod uwagę, jakie znane osoby je noszą?

źródło: RMFmaxx, Independent

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 11 głosy

Zobacz także

Popularne tematy