Noworodek o niezwykłym imieniu
fot. Fotolia

Rodzice z Zawiercia nazwali synka na cześć popularnego dyskontu?!

Internauci nie mają litości dla rodziców chłopca. Musicie przyznać, że imię, które wybrali, jest naprawdę wyjątkowe!
Hanna Szczesiak
Noworodek o niezwykłym imieniu
fot. Fotolia
22 sierpnia w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu na świat przyszedł wyjątkowy maluch. Wyjątkowy, bo o tak oryginalnym imieniu jeszcze nie słyszeliśmy – rodzice nazwali synka... Jeronimo Martin! Brzmi znajomo?

Wyjątkowe imię dla dziecka

Na facebookowym profilu szpitala, w albumie "Witamy na świecie", pojawiło się zdjęcie noworodka. To, co go wyróżnia spośród innych dzieci, to imię. Rodzice postanowili nazwać synka Jeronimo Martin. Dla większości z nas ta nazwa brzmi znajomo – Jeronimo Martins to portugalskie przedsiębiorstwo, właściciel sieci dyskontów Biedronka. To przypadek czy rodzice chcieli w ten sposób pokazać sympatię do założyciela przedsiębiorstwa? ;)

Zobaczcie zdjęcie malca:
 
Redakcja poleca: Stare imiona – dla dziewczynek i dla chłopców, najpopularniejsze 100 lat temu i nadal modne [WIDEO]
Mamy dla was zestaw starych imion, które były najpopularniejsze w czasach naszych dziadków i pradziadków. Niektóre z nich nadal są bardzo modne i biją rekordy popularności!

Rodzice skrzywdzili dziecko?

Pod zdjęciem malca jest już ponad sto komentarzy. Większość internautów zgodnie twierdzi, że nadanie chłopcu tak niezwykłego imienia może być dla niego krzywdzące. Są też tacy, którzy żartują z decyzji rodziców malca. Oto, jakie komentarze można znaleźć pod zdjęciem:
  • Będzie miał zniżki do Biedronki całe życie.
  • Karta Biedronki zamiast dowodu. To jest jakaś myśl.
  • Wyrośnie z niego piękny Biedroń.
Nie wiadomo, czy rodzice zarejestrowali już synka w urzędzie. Przypominamy, że jeśli urzędnik USC uzna imię proponowane przez rodziców za ośmieszające lub niezgodne z zaleceniami Rady Języka Polskiego, może odmówić zarejestrowania dziecka. Wtedy konieczna będzie zmiana imienia.

Co myślicie o wyborze rodziców chłopca? Nie da się ukryć, że ich decyzja jest kontrowersyjna...

Zobacz także: Najgorsze pomysły rodziców na imiona dla dzieci

Źródło: Facebook
Oceń artykuł

Ocena 4 na 7 głosy

Zobacz także

Popularne tematy