Najpopularniejsze imiona 2018
fot. Fotolia

Jakie imiona będą popularne w 2018 roku?

W mijającym roku stawialiśmy na tradycyjne i sprawdzone imiona. Zdecydowanie coraz rzadziej (na całe szczęście) eksperymentujemy. Czy w przyszłym roku ten trend się utrzyma?
Dominika Bielas
Najpopularniejsze imiona 2018
fot. Fotolia
Wybór imienia dla dziecka nie jest łatwym zadaniem. Dla niektórych wybór jest oczywisty, są i tacy, którzy śledzą bieżące trendy, by znaleźć pomysł na imię dla maluszka. Jakie imiona zatem będą popularne w przyszłym roku? Serwis babygaga.com przygotował listę 40 anglojęzycznych imion dla chłopców i dziewczynek, które w 2018 roku podbiją rankingi. Redaktorzy przeanalizowali najpopularniejsze imiona z mijającego roku i na ich podstawie stworzyli listę tych imion, które będą najczęściej wybierane w roku przyszłym. Choć to imiona anglojęzyczne mogą zainspirować także rodziców z Polski.

Jakie imiona podbiją rankingi w 2018 roku? 

Imiona dla dziewczynek: Imiona dla chłopców:
1. Emma
2. Charlotte
3. Sadie
4. Violet
5. Kennedy
6. Savannah
7. Penelope
8. Victoria
9. Ellie
10. Hazel
11. Natalie
12. Luna
13. Rylie
14. Aurora
15. Scarlett
16. Nora
17. Zoe
18. Amelia
19. Harper
20. Stella
1. Finn
2. Jack
3. Atticus
4. Oliver
5. Theodore
6. Reuban
7. Dylan
8. Corin
9. Adam
10. Alexander
11. Daniel
12. Christopher
13. Brandon
14. Logan
15. Joseph
16. Hunter
17. Lucas
18. Kai
19. Jasper
20. Isaac

Redakcja poleca: Czy dziecko może mieć na imię... Tradycja? [WIDEO]
Jak to jest z imionami? Czy rodzice mogą puścić wodze fantazji? Czy dziecku można dać na imię Tradycja? A Mercedes? A Antek, zamiast Antoni? Możesz się zdziwić...

A co z polskimi imionami dla dziewczynek i chłopców w 2018 roku?

W 2017 roku najbardziej upodobaliśmy sobie Julię, Zuzannę, Maję, Zofię, Lenę, Hanię, czy Amelkę i prawdopodobnie dużych zmian w 2018 roku nie będzie. Nowe imiona, które mogą pojawić się w zestawieniu to oczywiście imiona zainspirowane wyborami celebrytek. Choć mało kto się do tego przyznaje popularne seriale, filmy, czy właśnie sławni rodzice potrafią prowadzić modę na określone imię. Tak więc w przyszłym roku może urodzić się więcej dziewczynek o imieniu: Klara (Anna Lewandowska), Mia (Natalia Siwiec), Elżbieta (od Elizabeth Weroniki Rosati), Leonia (Natalii Kukulskiej), czy Marcelina (Otylia Jędrzejczak).


Co do chłopców podobnie, jak w 2017 roku popularnością będą się cieszyć zapewne: Antoni, Jakub, Jan, Szymon, Franciszek, Aleksander czy Wojtek. Spodobać się może Henryk (Magdalena Boczarska), Brunon (Marta Żmuda-Trzebiatowska), Wiktor (Tomasz Iwan), Jędrzej (Paulina Krupińska), Franciszek (Izabela Zwierzyńska), Jerzy (Filip Chajzer), czy Fryderyk (Marcela Leszczak).

Źródło: babygaga.com​

Jesteś w ciąży? Napisz w komentarzu, jak planujesz dać dziecku na imię.

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 6 głosy

Zobacz także

Popularne tematy