Imiona męskie – księga imion dla chłopców

Wybierz imię dla syna z księgą imion dla chłopców. Sprawdź znaczenie i zdrobnienia popularnych i rzadkich imion męskich. Dowiedz się, jak wpływają na osobowość dziecka. Nasza lista zawiera najładniejsze imiona męskie, te najbardziej popularne, ale też te rzadkie i oryginalne. Nie zabrakło też krótkich imion dla chłopców.
Wszystkie imiona męskie na literę j

Jacek

Jacek to imię pochodzenia greckiego. Wywodzi się od słowa hyakinthos. Nazwany tak mężczyzna jest towarzyski, zabawny i pewny siebie. Nie przyznaje się do błędów i rzadko okazuje pokorę. Od przyjaciół bardziej ceni życie rodzinne. Ma potrzebę zbierania komplementów i pochwał na swój temat. Jest wiernym i oddanym partnerem.

Jacenty

Jaczewoj

Jakub

Jakub jest gotów zawojować cały świat. Pomaga mu w tym umiejętność szybkiego myślenia i błyskawicznej analizy sytuacji. Czasem niestety na przeszkodzie staje mu subiektywna ocena rzeczywistość, co może prowadzić do niepowodzenia w realizowanych przedsięwzięciach. Kuba nie znosi kłamców i ludzi fałszywych. Jest przy tym człowiekiem pogodnym, wyróżniającym się dużą kulturą osobistą. Poznaj więcej ciekawostek o Jakubie.

Jan

Jan to jedno z najpowszechniejszych imion męskich na terenie Polski. Od wieków cieszy się niesłabnącą popularnością. Wynika to m.in. z jego krótkiej formy, ładnego brzmienia oraz łatwego sposobu zdrabniania. Jan jest także tradycyjnym imieniem, które nosiło i nosi wiele znamienitych postaci. Jego posiadacze mają też do wyboru blisko 100 terminów obchodzenia imienin. Nic więc dziwnego, że tak wielu rodziców wybiera to imię dla swoich potomków również współcześnie.

Janisław

January

Janusz

Janusz to imię męskie utworzone od imienia Jan. Imieniny obchodzi najhuczniej 21 listopada. Jest ambitnym indywidualistą, znanym z wysokiej kultury osobistej i niezależności. Już od najmłodszych lat należy do osób dość zamkniętych w sobie i skupionych na wyznaczonych im zadaniach. Janusz trzyma innych na dystans, ale chętnie spędza czas w gronie najbliższych. Sprawdź, jakie są jego predyspozycje zawodowe!

Jarema

Jarema jest człowiekiem dumnym. Kieruje się poczuciem honoru i jest przy tym bardzo poważny. Niechętnie zmienia raz powziętą decyzję, do końca walczy o swoje cele i marzenia. Nie jest osobą, którą nazwać można duszą towarzystwa. Nad kontakty z innymi ludźmi przedkłada dążenie do celu. Poznaj więcej istotnych informacji o Jaremie.

Jarogniew

Nasza lista imion męskich rozpoczyna się na wszystkie litery. Dzięki wyszukiwarce szybko odnajdziesz imiona na określone litery i poznasz ich znaczenie. Jest w czym wybierać i czym się inspirować. 

Imiona męskie

Imiona dla chłopców mogą być krótkie i długie, polskie i zagraniczne, popularne i rzadkie, nowoczesne i staromodne. I mają wiele ciekawych znaczeń. Nic dziwnego, że wybór imienia męskiego dla dziecka jest tak trudny dla jego rodziców. 

W wyborze imienia dla chłopca pomoże wam nasza największa baza imion męskich. Znajdziecie w niej najładniejsze i najpopularniejsze imiona męskie, a także te najbardziej oryginalne i rzadkie. Wybór jest ogromny. W ostatnich latach rodzice najczęściej stawiali na klasyczne imiona (Jakub, Jan), ale coraz częściej wybierali też mniej popularne (Herbert, Gilbert) albo zagraniczne imiona (Leo, Oliver). Celebryci też coraz częściej sięgają po obco brzmiące imiona męskie. 

5 najpopularniejszych imion męskich w Polsce (na podstawie rejestru dane.gov.pl):

5 najrzadszych imion męskich nadanych w Polsce (na podstawie rejestru dane.gov.pl):

  • Leszko
  • Nataliusz
  • Paulinus
  • Tarzycjusz
  • Zbych

Znaczenie imion

Wybór imienia dla chłopca to decyzja na całe życie. Nie warto więc podejmować jej pochopnie. Są imiona modne i takie, które lubimy od lat, nie zważając na zmieniające się trendy. Jeśli wciąż nie wiesz jak nazwać swojego synka, sprawdź znaczenie imion, które ci się podobają.

Wiele rodziców traktuje to jako wróżbę. Jeśli wybiorą imię męskie, które oznacza siłę, pracowitość czy odwagę wierzą, że właśnie takie będzie ich dziecko. Niech nasza księga imion posłuży ci, jako drogowskaz do owocnych poszukiwań! Znajdziesz w niej też dokładnie opisy oraz popularne zdrobnienia imion. Dowiesz się również, co przynosi szczęście osobie o danym imieniu, podając jej szczęśliwą liczbę, kolor oraz kamień.

5 przykładów imion męskich staropolskich i ich znaczenie:

Najładniejsze imiona dla chłopców

Jeśli wciąż zastanawiasz się nad imieniem dla chłopca, pomocny może okazać się nasz ranking, w którym rodzice głosują na najładniejsze i najczęściej wybierana imiona dla chłopców. Sprawdź naszą księgę imion także wówczas, gdy szukasz czegoś wyjątkowego. Znajdują się w niej rzadkie imiona męskie, te najbardziej oryginalne, krótkie i zagraniczne. Co ważne, są wśród nich także takie, które uważane są za mądre i szczęśliwe imiona dla chłopców. Wybór należy do ciebie!

5 najładniejszych imion męskich (wg rankingu Mamotoja):

Zobacz więcej ładnych imion męskich

5 nietypowych imion męskich (wybór redakcji):

Zobacz więcej nietypowych imion dla chłopca