GRY

Przyjęcie dla dziecka

Kto powiedział, że na karnawałowych ostatkach mogą bawić się tylko dorośli? Być może właśnie dziecięce przyjęcie okaże się wydarzeniem sezonu.
dziecko, przyjęcie, fotelik, impreza, czapeczka

Roczny malec najchętniej bawi się w towarzystwie mamy i taty, to domator, któremu nie w głowie przyjęcia i tańce. Jednak już dwulatek na pewno odczuje – i doceni – gorączkę karnawałowych zabaw. Owszem, trzeba się trochę napocić, aby przyjęcie wypadło idealnie, ale gra jest warta świeczki. W końcu to pierwsza w życiu prawdziwa impreza dziecka!

Zaplanuj przyjęcie dla dziecka z głową

Lepiej nie idź na żywioł. Przyjęcie dla dzieci trzeba zaplanować tak samo dokładnie jak galę oscarową w Los Angeles – zresztą przyznasz sama: zaproszeni goście są tak samo wymagający. O czym musisz pomyśleć koniecznie?
  1. Zrób listę gości. Najlepiej, aby nie było ich więcej niż pięcioro (tłum męczy).
  2. Pochowaj kable i zabezpiecz gniazdka. Usuń też szklane przedmioty z pokoju. Rozbawione dzieci mogą zapomnieć o zasadach BHP.
  3. Sprawdź, czy w apteczce masz plastry i wodę utlenioną. Podczas świetnej zabawy mogą wydarzyć się bolesne niespodzianki.
  4. Na zaproszeniu na urodziny dziecka napisz godzinę rozpoczęcia i zakończenia imprezy. Dwulatki po dwóch godzinach zabawy będą wykończone, ale już czterolatki mogą świetnie bawić się np. od 15 do 19.
  5. Wyraźnie zaznacz, że zapraszasz dzieci z rodzicami. Dla dorosłych przygotuj lekki poczęstunek, jakieś nieskomplikowane menu urodzinowe.
Redakcja poleca: Jak zrobić duże bańki mydlane
Każde dziecko uwielbia bańki mydlane. A im większe bańki tym zabawa fajniejsza - to przecież oczywiste. Dlatego pokażemy ci jak zrobić imponujaco duże bańki mydlane.

Przygotuj dekoracje na dziecięce przyjęcie

Kolorowe serpentyny i balony wprowadzą gości (i małych, i dużych) w szampański nastrój! Przydadzą się też choinkowe migoczące światełka, konfetti (można kupić w sklepach z artykułami papierniczymi albo samemu wyprodukować z kolorowego papieru czy starych gazet za pomocą dziurkacza). Świetnym pomysłem są tematyczne przyjęcia, np. bal misiów w jaskini (jaskinię wyczarujemy z pudeł tekturowych i szarego papieru) albo przyjęcie księżniczek w pałacu.

Rozdaj maski i czapeczki na kinderbal

Nawet jeżeli nie macie w planach balu przebierańców, pomyślcie o karnawałowych czapeczkach, maskach albo kotylionach z imionami. Nie musisz ich kupować: wystarczy, że wytniecie je z białego papieru, a pomalowanie pozostawicie dzieciom. Świetnym pomysłem na rozgrzewkę jest np. malowanie twarzy specjalnymi farbkami (potrenuj wcześniej na kartce: największym powodzeniem zwykle cieszą się motylki i tygryski) albo przyklejanie zmywalnych tatuaży. Taki plastyczny kącik, np. pod opieką jednego z zaproszonych rodziców, na pewno będzie cieszyć się uwagą przez całe przyjęcie.

Zobacz też: Zabawy na przyjęcie urodzinowe dla 2-4–latków
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Rozwój przez zabawę

Zdrowie malucha