GRY
 
 

Imprezy dla dzieci w Centrum Kultury w Piasecznie - listopad 2012

Listopad 2012r., Centrum Kultury w Piasecznie zaprasza dzieci na wydarzenia.

Centrum Kultury w Piasecznie
09 listopada godz. 10.30, 11.30, 12.30
Filharmonia Narodowa – Estrada kameralna
Co słychać w muzyce  XX wieku? / mikrokosmos
Sala Domu Kultury, ul. Kościuszki 49.
Wstęp 5 złotych
 
11 listopada  godz. 14.30 i 16.00
Bajkowa Niedziela „ Przygody Małpki Malwinki” Teatr KUFFER        
Sala Domu Kultury, ul. Kościuszki 49.
Wstęp 10 złotych ( płacą dzieci), 5 złotych ( płacą dorośli)
Wesoła i kolorowa małpka postanawia znaleźć tygrysa, który ma nieopanowany apetyt i zagraża leśnym zwierzętom. Szukając go, spotyka przemądrzałą papugę - modelkę; krokodyla, którego boli ząb, ( bo nie słuchał mamy i nie nauczył się zasad higieny ); węża tańczącego przy dźwiękach muzyki i groźnego pirata, który przy pomocy dzieci - piratów łapie małpkę i sprzedaje ją do cyrku. Ale małpka jest sprytna, więc zawsze daje sobie radę. A kiedy wreszcie spotyka tygrysa - okazuje się on smutnym tygryskiem, który po prostu potrzebuje przyjaciela.
Wesoła bajka o tym jak słabszy i mniejszy może mądrością pokonać większego, nauczyć go dobrych manier i... zaprzyjaźnić się. Kolorowy afrykański krajobraz i dużo egzotycznych zwierząt. Widowisko teatralne i zabawa angażująca dzieci, które czynnie uczestniczą w interaktywnym przedstawieniu.
Bilety do nabycia w dniu imprezy od godz 14:00 w kasie Centrum Kultury
cena : 10zł normalny/płacą dzieci/  5zł ulgowy/ płacą dorośli/
Poduszki zamiast tradycyjnych foteli.
 
12 listopada  godz. 10.00 i 11.00
Spotkanie z „Wiolinką i Basikiem”   
Sala Domu Kultury, ul. Kościuszki 49.
Wstęp 7 złotych
Cykl "Wiolinka i Basik wędrują przez świat" jest skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym oraz dzieci uczęszczających do klas 0 – 1. Razem z naszymi bohaterami dzieci poznają muzykę z różnych stron świata i poznają nowe baśnie muzyczne.
Każda z tych bajek wprowadza pojęcia muzyczne, ale podkreśla też specyficzny koloryt muzyki różnych narodów (państw i kontynentów). Przy okazji muzyki dzieci uczą się geografii.
W cyklu jest 10 bajek, w każdej bierze udział aktorka (Ewa Szawłowska z Teatru Narodowego), pianistka Monika Polaczek-Przestrzelska i instrumentalista (w każdej bajce inny).
 
 
17 listopada  godz. 18.00 – Koncert Uczniów Ogniska Muzycznego.
Sala Domu Kultury, ul. Kościuszki 49. Wstęp wolny
 
24 – 25 listopada godz. 9.00 – Turniej szachowy – Grand Prix Piaseczna
Sala Przystanku Kultura, Pl. Piłsudskiego 9
 
25 listopada  godz. 14.40 i 16.00
Bajkowa Niedziela „ Szewczyk Dratewka” – Total Art.
 Wstęp 10 złotych ( płacą dzieci), 5 złotych ( płacą dorośli).
Proponujemy państwu inscenizację bajki Janiny Porazińskiej pt. „Szewczyk Dratewka”. Niewątpliwym atutem przedstawienia jest jego interaktywna formuła. Występuje w nim duża ilość piosenek, w których dzieci wraz z aktorami śpiewają, klaszczą, naśladują przeróżne odgłosy. Sceny z czynnym udziałem widzów, wciągają w akcję. Wszystko to pozwala na wesołą zabawę, ale też skupia uwagę małych widzów i powoduje, że wszystko, co dzieje się na scenie mocno zapada w pamięć. Dzięki takiej formule możliwe jest zachowanie większej swobody na widowni i utrzymanie dobrego kontaktu aktorów z dziećmi. Ciekawe, zmieniające się wraz z akcją dekoracje, połączenie gry żywych postaci z pobudzającymi wyobraźnię sympatycznymi lalkami, ładne kostiumy i kolorowa muzyka wprowadzają widzów w emocjonujący świat bajki.
Bilety do nabycia w dniu imprezy od godz 14:00 w kasie Centrum Kultury
cena : 10zł normalny/płacą dzieci/  5zł ulgowy/ płacą dorośli/
Poduszki zamiast tradycyjnych foteli.
 
Centrum Kultury w Piasecznie
ul. Kościuszki 49
05-500 Piaseczno
tel. (22) 756 76 00 lub (22) 735 11 36
tel./faks (22) 737 10 52

 
 
Redakcja poleca: Czy zapisać dziecko na piłkę nożną? – zobacz film
O karierze piłkarskiej marzy niejeden chłopak i niejedna dziewczynka. Ale aby taką karierę zrobić, trzeba zacząć trenować od małego. Zresztą na treningi piłki nożnej warto zapisać dziecko nie (tylko) z powodów ambicjonalnych. Dlaczego? Zobacz film z treningu Akademii Piłkarskiej Legia Warszawa.
Doładuj
Przeładuj