GRY
 
 

Imprezy dziecięce w Centrum Kultury w Piasecznie - grudzień 2012

Grudzień 2012r., Centrum Kultury w Piasecznie zaprasza dzieci na wydarzenia - Mikołajkowy Teatralny Poranek, Happening Mikołajkowy, Bajkowa Niedziela, Spotkanie z Wiolinką i Basikiem.

logo Centrum Kultury Piaseczno
6 grudnia  godz. 9:30 , 11:00
Mikołajkowy Teatralny Poranek  
Autorski Teatr Młodego Widza  „Kot w butach” 
Sala Domu Kultury, ul. Kościuszki 49.
Wstęp 10 złotych
 
Jeden z najpopularniejszych motywów literatury dziecięcej, stworzony w XVII- wiecznej        Francji przez Charlesa Perrault'a -opowieść o Janku, który w spadku po ojcu otrzymał
 czarnego kota. Jaki może mieć pożytek z kota? Do czego kotu potrzebne są buty, jak je wykorzysta i  co z tego będzie miał biedny młynarz? - zobaczycie podczas spektaklu. Spektakl grany jest w planie żywym i lalkowym.    Przez scenę pełną  kolorowej scenografii przemierzy tytułowy Kot, Janek, Brat, Król, Królewna, Zajączki i  in. Ciekawa muzyka, ciekawe efekty, wartka akcja zapewnia dobrą zabawę dla dzieci , no   i oczywiście dla ich opiekunów.
 
9 grudnia  godz. 14.30 i 16.00
Bajkowa Niedziela „Zimowa opowieść  ” Teatr KUFFER        
Sala Domu Kultury, ul. Kościuszki 49.
Wstęp 10 złotych ( płacą dzieci), 5 złotych ( płacą dorośli)
Spektakl z udziałem lalek oraz wspaniałych aktorów wielokrotnie występujących już na naszej scenie  – Anny oraz Andrzeja Musiał.  Zobaczymy jak nieposłuszna dziewczynka nie może doczekać się przyjścia Mikołaja więc  pisze do niego list. Wyruszy także w wyprawę podczas której będzie miała wiele przygód które  wpłyną na zachowanie dziewczynki i stosunek do otaczającego ją świata- postanowi być grzeczna i pomagać we wszystkim babci. Usłyszymy kolędy , oraz ujrzymy świąteczne zwyczaje.  Zimowo , mikołajowo i bardzo wesoło. Przedstawienie wprowadzi nas w czas magii Świąt  Bożego Narodzenia.
Bilety do nabycia w dniu imprezy od godz 14:00 w kasie Centrum Kultury
cena : 10zł normalny/płacą dzieci/  5zł ulgowy/ płacą dorośli/
Poduszki zamiast tradycyjnych foteli.
 
9 grudnia godz. 12.00- 14.00
Happening Mikołajkowy
Rynek Piaseczna, Plac Piłsudskiego 9
Od dziewięciu lat, każdego roku, w jedną z pierwszych grudniowych niedziel Fundacja Pomóż Dorosnąć zaprasza dzieci i rodziców, a także tych, którzy ciągle dziećmi się czują, na bardzo szczególne spotkanie ze św. Mikołajem – coroczny fundacyjny Happening Mikołajkowy.
Podczas tej imprezy wszystkie dostarczone do nas EKOBOMBKI  wykonane przez naszych  małych mieszkańców Piaseczna zostaną wystawione na sprzedaż  z której całkowity dochód zostanie przekazany na rzecz fundacji „Pomóż Dorosnąć”.
Każda kupiona przez Was „EKOBOMBKA” to cegiełka dla fundacji a także super pomysł na prezent dla najbliższych.
Happening to także wspaniała impreza podczas której centralną postacią będzie Mikołaj rozdający upominki dla każdego dziecka.
 
14  grudnia  godz. 10.30, 11.30, 12.30
Filharmonia Narodowa – Estrada kameralna
Przedpokoje teatru muzycznego/ czy zaśpiewasz z nami?
Sala Domu Kultury, ul. Kościuszki 49.
Wstęp 5 złotych
 
17 grudnia godz. 10.00 i 11.00
Spotkanie z „Wiolinką i Basikiem”    Paskudny Krasnal / muzyka niemiecka
Sala Domu Kultury, ul. Kościuszki 49.
Wstęp 7 złotych
Cykl "Wiolinka i Basik wędrują przez świat" jest skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym oraz dzieci uczęszczających do klas 0 – 1. Razem z naszymi bohaterami dzieci poznają muzykę z różnych stron świata i poznają nowe baśnie muzyczne.
Każda z tych bajek wprowadza pojęcia muzyczne, ale podkreśla też specyficzny koloryt muzyki różnych narodów (państw i kontynentów). Przy okazji muzyki dzieci uczą się geografii.
W cyklu jest 10 bajek, w każdej bierze udział aktorka (Ewa Szawłowska z Teatru Narodowego), pianistka Monika Polaczek-Przestrzelska i instrumentalista (w każdej bajce inny).
 
Centrum Kultury w Piasecznie
ul. Kościuszki 49
05-500 Piaseczno
tel. (22) 756 76 00 lub (22) 735 11 36
tel./faks (22) 737 10 52

 
 
 
Redakcja poleca: Czy zapisać dziecko na piłkę nożną? – zobacz film
O karierze piłkarskiej marzy niejeden chłopak i niejedna dziewczynka. Ale aby taką karierę zrobić, trzeba zacząć trenować od małego. Zresztą na treningi piłki nożnej warto zapisać dziecko nie (tylko) z powodów ambicjonalnych. Dlaczego? Zobacz film z treningu Akademii Piłkarskiej Legia Warszawa.
Doładuj
Przeładuj