fot. materiały prasowe

INFACOL - lek na kolkę

Infacol to lek nowej generacji, który zapewnia kompleksową terapię 
i profilaktykę kolki jelitowej niemowląt.
fot. materiały prasowe
Infacol to nowoczesny lek przeciw kolce jelitowej niemowląt, który zawiera simetikon – związek obniżający napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazu, znajdujących się w przewodzie pokarmowym. Powoduje to ich łączenie i ułatwia usuwanie w wyniku perystaltyki jelit. 
Dzięki temu Infacol zapobiega nadmiernemu gromadzeniu się gazów oraz zmniejsza wzdęcia 
i napięcie żołądka, łagodząc jednocześnie spowodowane nimi dolegliwości bólowe.

Sprawdź, jakie leki na kolkę polecają mamy.

Infacol ma postać doustnej zawiesiny i jako jedyny preparat na rynku posiada opakowania ze specjalnym zakraplaczem, który umożliwia podanie dziecku dokładnie odmierzonej dawki leku. Infacol jest lekiem, który zapewnia rodzicom i dziecku komfort stosowania. Nie wymaga specjalnego przyrządzania, jest gotowy od razu do użycia. Dozowanie nie przysparza trudności - wystarczy przed każdym posiłkiem podać jedną zawartość zakraplacza (0,5 ml) bezpośrednio na język dziecka. Dodatkowo preparat ma lubiany przez dzieci przyjemny, pomarańczowy smak.

Infacol nie zawiera barwników, alkoholu ani cukru. Preparat nie wchłania się z przewodu pokarmowego, dlatego nie wywołuje działań niepożądanych. Nie stwierdzono również występowania działań niepożądanych leku. Infacol został zatwierdzony przez Ministerstwo Zdrowia do leczenia wzdęć oraz kolki jelitowej niemowląt powyżej 1. miesiąca życia.

Poznaj opinie mam z forum babyonline o preparetach na kolkę.

INFACOL jest dostępny wyłącznie w aptekach, bez recepty.
Opakowanie: butelka 50 ml (100 dawek).
Cena: ok. 18,10 zł.
Producent: Forest Laboratories UK Ltd, Wielka Brytania.
Redakcja poleca: Kolka u niemowląt: objawy i leczenie - film
O kolce u niemowlaka mówi doświadczony pediatra - jak rozpoznać kolkę i jak pomóc dziecku? Czy niemowlę cierpiące na kolkę trzeba pokazać lekarzowi?
Oceń artykuł

Ocena 5 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy