GRY
 
 

Jaki inhalator wybrać dla dziecka? Podpowiadamy!

Inhalator to pomocne urządzenie, kiedy dziecko kaszle i ma katar. Ale jak dobrze wybrać inhalator dla dziecka?

Inhalator dla dzieci: jaki inhalator wybrać dla dziecka?
fot. Fotolia
Inhalator dla dzieci to urządzenie, które przyda się do leczenia zapalenia oskrzeli, w przebiegu alergii, a nawet zwykłego kataru czy kaszlu. Inhalacje są coraz częściej polecane małym pacjentom przez lekarzy pediatrów – nic dziwnego, skoro są skutecznym narzędziem w walce z chorobą. Inhalator (nebulizator) to urządzenie, do którego wlewamy odpowiednią ilość lekarstwa lub soli fizjologicznej i pozwalamy dziecku wdychać przez specjalną maseczkę lub ustnik mikroskopijne cząsteczki leku/soli. Czy każdy inhalator nadaje się dla dzieci?

Inhalator dla dzieci: jaki wybrać?

Wybierając inhalator dla dziecka zwróć uwagi na parametry w opisie produktu. Dobrze, kiedy inhalator dla dziecka działa szybko i cicho. W komplecie z inhalatorem powinna znajdować się maseczka pediatryczna (specjalnych rozmiarów maseczka dostosowana do wymiarów twarzy niemowlaka i małego dziecka) lub specjalny smoczek-ustnik dla najmłodszych. Przydatna jest też torba, w którym można przechowywać inhalator i wszystkie akcesoria. Przyda się także w podróży. Na rynku dostępne są także inhalatory dla dzieci o kształtach zwierzątek lub ze zmywalnymi mazakami, którymi dziecko może malować po urządzeniu, umilając sobie czas inhalacji.

Zobacz też:
Redakcja poleca: Dziś największym zagrożeniem dla rozwoju dziecka jest zwykły smartfon [ROZMOWA Z EKSPERTEM]
- To obowiązkiem dorosłych jest dopilnować, by nasze dzieci korzystały z mediów w sposób bezpieczny i sprzyjający rozwojowi. - wyjaśnia psycholog, Aleksandra Piotrowska.

Ocena (7 ocen)

3.4
Doładuj
Przeładuj