Inhalator dla dzieci: do czego przyda się inhalator?
fot. Fotolia

Co można leczyć inhalatorem? Lista jest całkiem długa!

Słyszałaś, że coraz więcej rodziców używa inhalatorów dla dzieci, ale zastanawiasz się, na jakie choroby mogą pomóc inhalacje? Przeczytaj!
Karolina Stępniewska
Inhalator dla dzieci: do czego przyda się inhalator?
fot. Fotolia
Inhalator dla dzieci przyda się w domu niemal każdego dziecka w wieku przedszkolnym, a nawet niemowlęcia. Lekarze coraz częściej zalecają rodzicom inhalacje w przebiegu choroby dziecka, przepisując odpowiednie lekarstwa, które można stosować w inhalatorze. Zanim jednak pobiegniesz do sklepu kupić inhalator (lub nebulizator) dla swojego dziecka, przeczytaj, w przebiegu jakich chorób przyda ci się ten sprzęt. 

Inhalator dla dzieci: kiedy używać inhalatora?

Inhalator dla dzieci przydaje się podczas leczenia infekcji górnych lub dolnych dróg oddechowych, takich jak: Inhalacje mogą być stosowane przez dłuższy czas, a do ich wykonania używa się maseczki lub specjalnego ustnika oraz specjalnych leków do nebulizacji/inhalacji lub roztworu soli fizjologicznej.
Inhalator dla dzieci: jaki inhalator wybrać dla dziecka?
fot. Fotolia
 
 
Inhalator dla dzieci to urządzenie, które przyda się do leczenia zapalenia oskrzeli, w przebiegu alergii, a nawet zwykłego kataru czy kaszlu. Inhalacje są coraz częściej polecane małym pacjentom przez lekarzy pediatrów – nic dziwnego, skoro są skutecznym narzędziem w walce z chorobą. Inhalator (nebulizator) to urządzenie, do którego wlewamy odpowiednią ilość lekarstwa lub soli fizjologicznej i pozwalamy dziecku wdychać przez specjalną maseczkę lub ustnik mikroskopijne cząsteczki leku/soli. Czy każdy inhalator nadaje się dla dzieci?
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.

Inhalator dla dzieci: jaki wybrać?

Wybierając inhalator dla dziecka zwróć uwagi na parametry w opisie produktu. Dobrze, kiedy inhalator dla dziecka działa szybko i cicho. W komplecie z inhalatorem powinna znajdować się maseczka pediatryczna (specjalnych rozmiarów maseczka dostosowana do wymiarów twarzy niemowlaka i małego dziecka) lub specjalny smoczek-ustnik dla najmłodszych. Przydatna jest też torba, w którym można przechowywać inhalator i wszystkie akcesoria. Przyda się także w podróży. Na rynku dostępne są także inhalatory dla dzieci o kształtach zwierzątek lub ze zmywalnymi mazakami, którymi dziecko może malować po urządzeniu, umilając sobie czas inhalacji.

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 4 na 5 głosy

Zobacz także

Popularne tematy