GRY
 
 

Warszawa: bezpłatne inseminacje dla 120 par!

W ramach badań klinicznych klinika InviMed w Warszawie zrealizuje 120 inseminacji, za które pary nie będą musiały płacić. Zapisy ruszają 12 czerwca.

para u lekarza
fot. Fotolia

Czym jest inseminacja? Dzięki temu prostemu zabiegowi medycznemu zwiększa się szansa na zajście w ciążę u par, które borykają się np. z argesywnym śluzem szyjkowym lub zbyt małą ilością plemników w nasieniu partnera. Metoda ta polega na wprowadzeniu specjalnie przygotowanych plemników do jamy macicy w okresie okołoowulacyjnym. Zabieg ten zwiększa szansę na ciążę u par leczących się z powodu niepłodności.

Kto może wziąć udział w badaniach?

12 czerwca 2017 r. klinika leczenia niepłodności InviMed w Warszawie rozpoczyna kwalifikacje do inseminacji w ramach badań klinicznych nad nowym lekiem zwiększającym skuteczność zabiegu. Do kliniki mogą zgłaszać się pary, którym z nieznanych przyczyn przez rok nie udało się zajść w ciążę. Wszystkie analizy oraz zabiegi będą wykonane bezpłatnie.

O udział w badaniach klinicznych mogą ubiegać się pary z niewyjaśnioną niepłodnością trwającą przynajmniej rok. Ograniczeniem we wzięciu udziału w badaniu jest wiek – kobieta musi mieć co najmniej 20 lat i nie więcej niż 38. W ramach kwalifikacji do programu oboje partnerzy przejdą bezpłatną diagnostykę niepłodności. Nawet jeśli mają aktualne badania lub historię leczenia, zlecony im zostanie komplet wszystkich badań, zgodnych z Ustawą o leczeniu niepłodności, w tym badanie dróg rodnych oraz drożności jajowodów Sono-HSG, a także analiza nasienia. Program wyklucza możliwość skorzystania z nasienia dawcy, co oznacza, że do badania muszą zgłosić się pary, a nie samotne osoby (ponieważ w badaniu wykorzystane będzie nasienie partnera, a nie nieznanego dawcy).

Redakcja poleca: Endometrioza: przyczyny i objawy endometriozy – film
Endometrioza nie jest rzadka: szacuje się, że choruje na nią co 10 kobieta w wieku rozrodczym. Bywa, że choroba przebiega bezobjawowo. Konsekwencją mogą być problemy z zajściem w ciążę.

Inseminacja i badania kliniki będą szansą dla par!

Należy pamiętać, że zabiegów inseminacji nie powinno wykonywać więcej niż 4-6, ponieważ po takiej ilości zabiegów szanse na ciążę maleją, więc metoda przestaje być skuteczna. U kobiet, które spełnią wymagane  przez klinikę kryteria, zostanie wykonana inseminacja wewnątrzmaciczna z nasieniem partnera. 
Podczas badań klinicznych będziemy stosować eksperymentalną metodę inseminacji, polegającą na przepłukiwaniu jajowodów specjalnym roztworem z lekiem, który może poprawić szanse na zajście w ciążę. Jest to substancja, która korzystnie wypływa żywotność plemników – mówi dr n. med. Tomasz Rokicki, dyrektor medyczny klinik leczenia niepłodności InviMed.

Klinika jest jedyną placówką w Polsce, w której zostaną wykonane zabiegi inseminacji, nie oznacza to jednak, że wymogiem jest bycie mieszkańcem Warszawy. Aby umówić się na wizytę kwalifikacyjną, należy zadzwonić  pod numer 500 900 888 lub wysłać e-mail na adres invimed@invimed.pl

Więcej informacji znajdziecie na stronie kliniki: www.invimed.pl

Doładuj
Przeładuj