fot. Screen/ Facebook/Babyology

Instagram nie lubi pociążowych rozstępów mam?

Młoda mama bliźniaczek udostępniła zdjęcie swojego ciała z rozstępami na Instagramie. Chciała w ten sposób pokazać innych kobietom, że choć ciało po porodzie się zmienia, to nadal powinny zachować pewność siebie. Nie poparli jej działania administratorzy serwisu, którzy zablokowali konto kobiety. Zobacz zdjęcia za które usunięto jej profil.
Aneta Grinberg
fot. Screen/ Facebook/Babyology

Hannah Moore, mama 10-miesięcznych bliźniaczek na swoim koncie w serwisie społecznościowym Instagram pokazała zdjęcia swojego ciała od pasa w górę. W dwie minuty po ich opublikowaniu – jak twierdzi 20-latka – jej konto zostało zablokowane. Powodem miał być fakt, że kobieta swoimi publikacjami promuje „nagość i przemoc”.

Chciała wspomóc inne kobiety po porodzie

Pochodząca z Broxburn w Wielkiej Brytanii Hannah Moore na swoim profilu opublikowała dwa zdjęcia. Pierwsze przedstawiało lustrzane odbicie jej ciała, na którym ubrana jest w spodnie i stanik.

 

earlier today i posted this on instagram, explaining that ive never felt comfortable with my size but im happy with the...

Posted by Hannah Grace Johnstone Moore on 15 kwietnia 2015
 

Drugie, w zbliżeniu, pokazywało jej brzuch, na którym widoczne są, powstałe na skutek ciąży, rozstępy.


 
 

Pod zdjęciami dodała opis: „Czułam się niepewnie i było mi ciężko, gdy nie mogłam znaleźć dla siebie ubrań, w których dobrze bym się czuła, ale nikt nie powinien być oceniany ze względu na rozmiar, ponieważ każdy jest piękny”.

Czytaj też: 4 rzeczy, które pomogą na rozstępy

Redakcja poleca: Jak przygotować się na egzotyczną podróż z dzieckiem? [WIDEO]
Wakacyjny wyjazd to niezwykła przygoda dla całej rodziny. Jednak jednym z wyzwań, z jakim muszą się zmierzyć rodzice, jest kwestia żywienia dziecka "na mieście".

Pomyłka techniczna  kontra poparcie dla mam

Mama Lily i Grace była wstrząśnięta, gdy zobaczyła, że jej profil został usunięty z serwisu Instagram, a powodem jest promowanie "nagości i przemocy". Kobieta uznała, że jej zdjęcie zostało usunięte, ponieważ przedstawia "tłuste, obrzydliwe ciało, na widok którego ludzie czują odrazę". - Chcę nie tylko siebie, ale też inne kobiety, chudsze i grubsze, przekonać, że niezależnie od rozmiaru są piękne – stwierdziła w rozmowie z serwisem SWNS Hannah Moore. - Instagram powinien być bardziej ostrożny w kwestii treści, które usuwa – dodała.
Usunięcie konta 20-latki oburzyło nie tylko ją samą, ale też inne kobiety, które stanęły po jej stronie i poparły walkę o przywrócenie konta w serwisie. O tym, że kobiety czują potrzebę wsparcia dla siebie i innych kobiet wrzucając zdjęcia swoich niedoskonałych ciał po urodzeniu dziecka widać na wszystkich serwisach społecznościowych.
Zobacz: Jestem dumna ze swojego ciała po ciąży i nosze bikini

Bliznom po mastektomii Instagram mówi: tak, rozstępom po porodzie nie!

Rzecznik serwisu Instagram powiedział, że usunięcie konta było  „pomyłką techniczną”, a konto zostanie „przywrócone”. Dodatkowo wydano oświadczenie: „Wiemy, że użytkownicy czasem chcą pochwalić się swoim zdjęciem, które jest np. artystyczne, ale nie możemy tolerować żadnej nagości. Dozwolone są jednak zdjęcia, które przedstawiają blizny po zabiegu mastektomii lub fotografie kobiet karmiących piersią”.
 

Polecamy: Nasze świadectwa macierzyństwa. One się ich nie wstydzą
Źródło: Buzzfeed, TVN24.pl
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy