GRY
 
 

iPad niezastąpionym składnikiem miłości mamy z noworodkiem

Zobacz, jak jeden z amerykańskich szpitali umożliwił nawiązywanie więzi młodej mamy z dzieckiem dzięki iPadom.Niezaprzeczalnie dziecko powinno być z matką od pierwszych chwil życia, ale czasem nie jest to możliwe. Zdarza się tak po cesarskim cięciu, problemach zdrowotnych dziecka lub mamy, czyli różnego rodzaju komplikacjach poporodowych.

Jak budować więź z nowo narodzonym dzieckiem, gdy np. musimy leżeć (choćby z powodu cesarskiego cięcia czy innych komplikacji u matki lub dziecka) w sali oddzielonej od malucha o kilka pięter?

Mówienie, patrzenie na siebie - są jednymi ze składników budujących więź między matką a dzieckiem. To właśnie te elementy postanowił wykorzystać szpital Cedars-Sinai w Los Angeles, by ułatwić nawiązywanie relacji z dzieckiem matce fizycznie przy nim nieobecnym.

Program zwany "Baby Time" umożliwia kobietom po porodzie przy pomocy iPodów zobaczenie ich maluszków oraz mówienie do nich!
Dziecko przyjęte na odział noworodkowy, ma umieszczonego iPada obok inkubatora. Drugiego iPada dostaje mama, która może 2 razy dziennie podczas "Baby Time" (video chat) sprawdzać, co dzieje się z jej maleństwem.

Młoda mama Rachel Little była jedną z pierwszych uczestniczek tego programu. Wspomina, iż mimo braku możliwości przytulenia dziecka, jej córeczka przestawała płakać, gdy tylko ona zaczynała do niej mówić. Twierdzi, że nie jest to oczywiście tym samym, co wzięcie na ręce własnego dziecka, ale jest to również wspaniałe uczucie!

Program "Baby Time" ma na celu pomoc w nawiązywaniu więzi między dzieckiem a fizycznie przy nim nieobecną matką.

Gdybyś nie mogła przebywać ze swoim dzieckiem po porodzie, czy chciałabyś mieć możliwość skorzystania z takiego programu? - podziel się swoją opinią na forum babyonline
Redakcja poleca: Co to jest skala Apgar i co z niej możemy wyczytać? Mówi ekspert [WIDEO]
Punkty w skali Apgar określają stan noworodka po porodzie. Maksymalna liczba punktów w skali Apgar wynosi 10, minimalna – 0. W tej skali ocenia się czynność serca dziecka, oddech, zabarwienie skóry, reakcję na bodźce i zabarwienie skóry, tłumaczy dr Marta Balicka ze Szpitala Medicover.
Doładuj
Przeładuj