Iwona Węgrowska opowiada o poronieniu
fot. Instagram/wegrowska_oficjalnie

Iwona Węgrowska o trzecim poronieniu: „Do tej pory nie mogę dojść do siebie”

„Nie życzę tego żadnej kobiecie. Największemu wrogowi" - mówi piosenkarka, która niedawno poroniła w 2. trymestrze ciąży.
Aleksandra Zaborowska
Iwona Węgrowska opowiada o poronieniu
fot. Instagram/wegrowska_oficjalnie
Iwona Węgrowska, która jest mamą córeczki Lilii, przeżyła kolejne, już trzecie, poronienie. Choć kilka miesięcy temu celebrytka podzieliła się z fanami radosną nowiną, jej szczęście skończyło się w 4. miesiącu ciąży. Artystka opowiedziała na łamach portalu Jastrząb Post o tym, jak radzi sobie w tym trudnym czasie.

Iwona Węgrowska mówi o poronieniu

„Kiedy usłyszałam serduszko, byłam pewna, że nic złego się już nie wydarzy i pochwaliłam się z wami tą radosną nowiną. Niestety Serce Mojego Dziecka przestało bić. To dla mnie trudny moment i bardzo ciężko mi o tym pisać i mówić. Nie mogę się pozbierać od paru dni i nie mogłam już znieść pytań jak dzidziuś. To pierwsze takie poronienie, tak trudne i tak bolesne” – napisała Iwona pod koniec sierpnia na swoim profilu na Instagramie.

Choć od tego wydarzenia minęło już kilka tygodni, Węgrowskiej nadal nie jest łatwo pogodzić się z zaistniałą sytuacją.
„Do tej pory nie mogę dojść do siebie. Psychicznie, ale też przede wszystkim fizycznie. Jednak ten brzuch na początku 4. miesiąca jest dosyć duży i teraz powrót do normalności. Nie mogę wskoczyć na radykalne diety, bo moja lekarka to by w ogóle mnie zatłukła, że znowu robię nieodpowiednie kroki. Przede wszystkim ja się zamykam na ten temat” - powiedziała artystka w wywiadzie dla Jastrząb Post.

Iwona opowiedziała także o tym jak wpłynęła na nią utrata ciąży po raz trzeci i to w już w drugim trymestrze.

„Przekazałam to mojej rodzinie – pierwsza dowiedziała się moja mama, potem Maciek. Maciek rzucił wszystko, przyjechał od razu do mnie i był ze mną cały weekend. Bał się, że coś sobie zrobię. Oczywiście nic bym sobie nie zrobiła, ale musiałam usiąść, przemyśleć to wszystko. Potrzebowałam chwili dla siebie. Nie życzę tego żadnej kobiecie. Największemu wrogowi. Stracić ciążę w tak zaawansowanym momencie. Jest to bardzo przykre. Nie chcę po raz czwarty przechodzić poronienia. Te pierwsze dwa były na wczesnym etapie. Organizm sam się oczyszczał” – wyznała piosenkarka.
 
Źródło: Jastrząb Post, Instagram

Zobacz też:
Redakcja poleca: Nie lecząc zębów możesz doprowadzić do przedwczesnego porodu
Częste podjadanie oraz wymioty występujące we wczesnej fazie ciąży niszczą szkliwo zębów i powodują próchnicę. Zaniechanie wizyty u dentysty przez kobietę ciężarną może doprowadzić do zakażenia, co skutkuje poronieniem lub przedwczesnym porodem.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy