Iwona Węgrowska z córką miały wypadek
fot. Instagram

Węgrowska z córką miały wypadek: uderzył w nie tir! „To były sekundy!”

Iwona Węgrowska wracała z córką znad morza, gdy w ich samochód uderzył tir. 5-letnia dziewczynka była wewnątrz auta podczas kolizji − tylko cudem cała rodzina uniknęła tragedii!
Magdalena Drab
Iwona Węgrowska z córką miały wypadek
fot. Instagram
Rodzinne wakacje Iwony Węgrowskiej mogły zakończyć się tragedią − a wszystko przez nieuwagę innego kierowcy! Do bardzo groźnego zdarzenia na drodze doszło, gdy piosenkarka chciała zjechać z trasy na parking. W czasie kolizji w samochodzie była także jej 5-letnia córka!

Wypadek Iwony Węgrowskiej i jej córki

Iwona Węgrowska wypoczywała wraz z córką i mamą nad polskim morzem, gdzie przy okazji promowała swoją najnowszą piosenkę. W drodze powrotnej rodzina cudem uniknęła tragedii, kiedy w samochód Węgrowskiej uderzył tir! Piosenkarka zjeżdżała właśnie z trasy na parking przy restauracji, gdy ogromny tir, cofając, wjechał prosto w auto z rodziną Węgrowskiej w środku. Na szczęście nikomu nic się nie stało, choć 5-letnia córka artystki z pewnością bardzo przeżyła wypadek. 

„To były sekundy. Ten tir w nas wjechał! Gdybyśmy akurat wysiadały z auta, tir by nas zmiażdżył” − powiedziała Węgrowska w rozmowie z Super Expressem. To kolejny dowód na to, że za kierownicą nie wolno bezgranicznie ufać innym kierowcom, ale zawsze mieć oczy dookoła głowy.
Redakcja poleca: Wybieramy kask rowerowy dla dziecka (video)
Sprawdź, czym się kierować kupując kask rowerowy dla dziecka. Jakie cechy powinien posiadać dobry kask dla dziecka.

Dziecko bezpieczne w samochodzie

Dobrze dobrany do wzrostu i wagi dziecka fotelik samochodowy to podstawa, jeśli jedziecie na wakacje autem. Fotelik powinien mieć regulowane siedzisko i pasy oraz spełniać wszystkie europejskie normy i wymogi bezpieczeństwa (zwróć uwagę, czy na foteliku jest nalepka z symbolem ECE 44/03 lub 44/04, a także określeniem modelu siedziska i dopuszczalnej wagi dziecka). Dla pewności przed zakupem sprawdź też ocenę, jaką dany fotelik uzyskał w testach zderzeniowych przeprowadzanych przez niezależne organizacje konsumenckie, np. ADAC, oraz opinie rodziców o fotelikach samochodowych. Wśród najwyżej ocenianych fotelików są obecnie foteliki marek BeSafe, Britax Roemer i Maxi Cosi:

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy