Czy zapraszanie na wesele bez dzieci to faux pas?

Zapraszanie rodzin z dziećmi na wesele wzbudza kontrowersje. Goście weselni, którzy mają pociechy, oczekują zwykle zaproszeń dla całej rodziny. Tymczasem nie każda młoda para może sobie pozwolić na zaproszenie tylu gości. Często też po prostu nie chcą, aby na weselu obecne były dzieci.
Większość rodzin oczekuje tego, że zaproszenia weselne będą uwzględniały rodzinę w komplecie. Tymczasem coraz więcej młodych par decyduje się na niezapraszanie dzieci na przyjęcia weselne. Powodów, by nie zapraszać dzieci, jest wiele – od najbardziej prozaicznych jak finanse przez słabe relacje rodzinne po światopogląd – wszak wesele to miejsce zabawy dla dorosłych, gdzie często pije się duże dawki alkoholu. Temat wzbudza silne emocje, doprowadza do nieporozumień, a co najgorsze, potrafi nawet skłócić rodziny! Izabela Janachowska zdradza, jak można rozwiązać ten problem.

Co myślą rodzice o niezapraszaniu ich dzieci na wesele?

Dla niektórych rodziców otrzymanie zaproszenia na wesele nieuwzględniającego dzieci jest nie do zaakceptowania i uważają to za nietakt. Prawdopodobnie sądzą tak dlatego, że dla nich dzieci nie stanowią przeszkody dla dobrej zabawy i nie wyobrażają sobie, że maluchy mogłyby zakłócić przebieg uroczystości. Są jednak i tacy rodzice, którzy wręcz cieszą się, że będą mieć okazję do chwili wytchnienia i zabawę bez pociech. Wszystko jest uzależnione od indywidualnego podejścia dorosłych.

Co zrobić, by wilk był syty i owca cała?

Nowożeńcom, którzy nie chcą zapraszać dzieci, ale boją się urazić kogoś z najbliższych, Izabela Janachowska sugeruje, aby zorganizowali najmłodszym opiekę na miejscu. Trzeba wynająć zaufaną i wykwalifikowaną animatorkę, która zajmie się grupą maluchów w mniejszej sali lub pokoju hotelowym i w ten sposób pozwolić dorosłym na świętowanie w swoim gronie, a najmłodszym umożliwić zorganizowaną zabawę.
Ten pomysł wydaje się być złotym środkiem w rozwiązaniu dylematu dotyczącego dzieci na weselu, ponieważ pozwoli uniknąć ewentualnych rodzinnych przykrości. 

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 5 głosy

Zobacz także

Popularne tematy