jabłuszko do zjeżdżania
fot. Adobe Stock

Jabłuszko do zjeżdżania – 9 modeli w cenach od 4 zł do 120 zł

Jabłuszko do zjeżdżania to poręczna zabawka do zjeżdżania z górki. Jest leciutka, zapewnia mnóstwo zabawy i występuje w różnych kształtach.
Ewa Janczak-Cwil
jabłuszko do zjeżdżania
fot. Adobe Stock
Któż nie zna jabłuszka do zjeżdżania! To najprostszy gadżet, który umożliwia zjazdy z górki. Jego zaletą jest to, że waży bardzo niewiele, więc nie trzeba dźwigać go pod górkę. Na rynku jest wiele różnych modeli – od najprostszych i tanich po bardziej wypasione i droższe. Podpowiadamy, jakie jabłuszko wybrać.

Spis treści: Modele jabłuszek do zjeżdżania:
 1. Jabłuszko Kimet, 3,90 zł
 2. Jabłuszko Kid 2, 4,99 zł
 3. Ślizg ISG Kid, 5,90 zł
 4. Jabłuszko Hamax Rocko, 6,99 zł
 5. Jabłuszko Różowe Księżniczki, 7,90 zł
 6. Jabłuszko z gąbką, 19,99 zł
 7. Ślizg Big M, 29 zł
 8. Jabłuszko Spartan UFO, 30 zł
 9. Jabłuszko Spartan, 120 zł

Typy jabłuszka do zjeżdżania

Tego typu zabawki nazywa się właśnie albo jabłuszkiem do zjeżdżania, albo ślizgiem, choć w kategorii ślizgów są też inne, większe i bardziej skomplikowane przedmioty umożliwiające zjazdy z górki. Jabłuszko to najprostszy ślizg, najczęściej z uchwytem, ewentualnie z linką.

Najbardziej popularne są jabłuszka do zjeżdżania z pojedynczym uchwytem z przodu, płaskie, bez zawiniętych brzegów – są też najtańsze i kosztują kilka złotych. Jednak warto zwrócić uwagę na inne modele:
 • profilowane,
 • z zawiniętymi brzegami,
 • okrągłe,
 • grube.
Redakcja poleca: Bezpieczna samochodowa podróż z maluchem [LIVECZAT Z EKSPERTAMI]
Jakie są zasady przewożenia dzieci samochodem? Co robić, aby rodzinne podróże były bezpieczne i wygodne? I wreszcie – jak wybrać najlepszy fotelik? Na te i inne pytania młodych rodziców odpowiadali podczas liveczatu na profilu fb „Mamo To Ja” eksperci: Kamil Kasiak, ratownik medyczny oraz Tomasz Świergolik, przedstawiciel firmy Marko, doradca w zakresie fotelików samochodowych. Obejrzyjcie nasz film!

Jabłuszko do zjeżdżania – jaki model wybrać

Najprostsze jabłuszka są najmniej stabilne. Podczas jazdy będą się obracać, a pupa dziecka może z nich zjeżdżać. Nawet przetłoczenia, które są dość płytkie, raczej nie pomogą zachować kierunku jazdy. Są za to najlżejsze i można je nosić na duże odległości i nie sprawiają kłopotu przy podchodzeniu pod górkę.

Jabłuszka z wywiniętymi brzegami nie mają tendencji do nabierania śniegu podczas jazdy. Jeśli więc dziecko nie ma naprawdę nieprzemakalnych spodni, takie jabłuszko dłużej pozwoli zachować suche ubrania.

Zobacz także: Kaski narciarskie dla dzieci w dobrej cenie

Kupując jabłuszko, warto zwrócić uwagę na jego rozmiar i kształt. Na tych najmniejszych można tylko usiąść. Na większych można jeździć na siedząco albo klęcząc, a na innych można także położyć się na brzuchu – te zwykle mają uchwyty po bokach. Na niektórych większych ślizgaczach zmieści się dwoje dzieci.

Bezpieczeństwo podczas jazdy

Im mniejsze dziecko, tym mniej skuteczne jabłuszko warto kupić. Lepiej, żeby maluch się zakręcił i zsunął z jabłuszka w połowie górki, zanim rozwinie za dużą prędkość. Dlatego maluchom polecamy najzwyklejsze jabłuszka. Większym dzieciakom warto kupić okrągłe jabłuszko do zjeżdżania z wywiniętymi brzegami albo takie, które pozwala jechać też na brzuchu i klęcząc.

Sprawdź: Gogle narciarskie dziecięce [Przegląd] + rady jakie kupić

Zanim jednak puścisz dziecko na jabłuszku z górki, upewnij się, że:
 • górka nie jest za stroma,
 • na jej zboczu i u jej podnóża nie ma drzew czy innych przedmiotów (kosze na śmieci, słupki, murki, samochody), w które dziecko może uderzyć,
 • maluch zna zasady bezpieczeństwa: zjeżdża się środkiem, podchodzi skrajem stoku.
I pamiętaj: nie zostawiaj malucha samego na górce. Nawet jeśli twoje dziecko zna zasady bezpieczeństwa, to istnieje ryzyko, że wpadnie na nie do końca bezpieczny pomysł (jazda po lodzie na stojąco) albo inne dzieci nie będą bezpiecznie się zachowywać i zagrożą twojemu synowi czy córce.

1. Jabłuszko Kimet, 3,90 zł

jabłuszko do zjeżdżania Kimet
Najbardziej klasyczny kształt jabłuszka z pojedynczym uchwytem. Od spodu prowadnice pomagające utrzymać kierunek jazdy. Wykonane z elastycznego tworzywa odpornego na zginanie. Zabawka ma atest CE. Wymiary: 42 x 33 cm. Dla dzieci od 3. roku życia. Dostępne w 6 kolorach: żółtym, niebieskim, zielonym, czerwonym i fioletowym.

2. Jabłuszko Kid 2, 4,99 zł

jabłuszko do zjeżdżania Kid 2
Bardzo fajne, bo profilowane – z uniesioną przednią częścią zakończoną uchwytem. Ze względu na kształt ma tendencję do obracania się w czasie jazdy na gładkim stoku. Zabawka ma certyfikat CE, a tworzywo, z którego je wykonano, jest odporne na mróz do – 28 stopni. Wymiary: 50 x 36 cm. Dla dzieci od 3. roku życia.

3. Ślizg ISG Kid, 5,90 zł

jabłuszko do zjeżdżania ISG Kid
Bardzo proste jabłuszko do zjeżdżania. Ma specjalne przetłoczenia zwiększające elastyczność. Z przodu duży pojedynczy uchwyt. Zabawka ma bardzo dobre właściwości jezdne i certyfikat CE. . Nadaje się dla dzieci od 3. roku życia. Wymiary: 52,5 x 33,5 cm.

4. Jabłuszko Hamax Rocko, 6,99 zł

jabłuszko do zjeżdżania Hamax Rocko
Ślizg w kształcie łopaty. Ma wywinięty front, co ułatwia ześlizgiwanie się, oraz pojedynczy duży uchwyt. Wykonany z plastiku HDPE odpornego na zimowe warunki. Wymiary: 40 x 28 cm. Pozwala na zjazdy osobie o masie ciała do 60 kg. Nadaje się dla dzieci od 2. roku życia. Dostępny w 4 kolorach: czarnym, czerwonym, niebieskim i różowym.

5. Jabłuszko Różowe Księżniczki, 7,90 zł

jabłuszko do zjeżdżania różowe księżniczki
Produkt Polski, atestowany – spełnia normy CE. Ma kształt jabłuszka i pojedynczy duży uchwyt. Na siedzisku obrazek z trzema postaciami księżniczek oraz konia – trwałe kolory. Wymiary: 44 x 34 cm, grubość – 3 cm. Przeznaczony dla jednej osoby o maksymalnej masie ciała 50 kg. Dostępne także w kolorze niebieskim.

6. Jabłuszko z gąbką, 19,99 zł

jabłuszko do zjeżdżania z gąbką
Siedzisko ma kształt prostokąta z rączką z dwoma uchwytami. Od spodu prowadnice ułatwiające utrzymanie kierunku jazdy. Na wierzchu siedziska wyściółka z miękkiej gąbki poprawiająca komfort siedzenia i zapobiegająca ześlizgiwaniu się ciała z jabłuszka. Wymiary: ok. 42 x ok. 30 cm.

7. Ślizg Big M, 29 zł

jabłuszko do zjeżdżania Big M
Mocny, szybki i profilowany – z zadartymi bokami i dziobem oraz certyfikatem CE. Ma dwa uchwyty boczne oraz linkę. W dnie są żłobienia ułatwiające utrzymanie kierunku jazdy. Wykonany z porządnego tworzywa, które utrzymuje swoje cechy nawet w temperaturze -30 stopni. Można na nim jeździć na siedząco albo klęcząc. Wymiary: 78 x 60 x 15 cm. Dla dzieci od 3. roku życia. Dostępny także w kolorze czerwonym.

8. Jabłuszko Spartan UFO, 30 zł

jabłuszko do zjeżdżania Spartan UFO
Idealnie okrągłe jabłuszko z uchwytami. Zrobiono je z utwardzonego plastiku odpornego na wstrząsy. Pozwala rozwijać duże prędkości. Duży rozmiar umożliwia zjazd dwojgu dzieciom naraz. Średnica: 61 cm. Gwarancja: 2 lata. Udźwig: 75 kg. Przeznaczony dla dzieci od 8. roku życia.

9. Jabłuszko Spartan, 120 zł

jabłuszko do zjeżdżania Spartan
Jabłuszko do zjeżdżania Snow Sledge Spartan Snow to bardzo trwały i solidny ślizgacz. Wykonany z jednego kawałka utwardzonego plastiku. Udźwignie nawet osobę ważącą 80 kg. Można do niego przymocować linkę. Ma po bokach dwa uchwyty, które zapobiegają spadnięciu z jabłuszka. Wymiary: 58 x 46 cm. Przeznaczony dla dzieci od 8. roku życia.

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy