Jacek Kurski to IDEALNY TATA? „To jest słodki ciężar i będę wstawał w nocy do naszej córeczki”
fot. Instagram/j.gruca

Jacek Kurski to IDEALNY TATA? „To jest słodki ciężar i będę wstawał w nocy do naszej córeczki”

Prezes TVP Jacek Kurski niedawno powitał na świecie swoje czwarte dziecko. 55-latek wydaje się wyraźnie odmłodzony narodzinami córeczki i jest w pełni zaangażowany w opiekę nad maluchem. Zdradził, jakich obowiązków się podjął i… gdzie będzie spała jego mała pociecha. Powinien jednak pamiętać o jednej rzeczy.
Aleksandra Zaborowska
Jacek Kurski to IDEALNY TATA? „To jest słodki ciężar i będę wstawał w nocy do naszej córeczki”
fot. Instagram/j.gruca
Jacek i Joanna Kurscy zostali właśnie rodzicami malutkiej dziewczynki, którą nazwali Anna Klara Teodora. Imiona zostały nadane na cześć babci, matki i ciotki Jacka Kurskiego – wyjątkowych kobiet w życiu prezesa TVP. Świeżo upieczony tata z radością i ekscytacją opowiedział „Super Expressowi” o swoich nowych domowych obowiązkach. Czy wszyscy mężczyźni są tak zaangażowani?

Jacek Kurski o opiece nad niemowlakiem

„Jeśli chodzi o zajmowanie się naszą córeczką, będę wykonywał wszystkie obowiązki z polecenia mojej małżonki. Mam tu też na myśli wstawanie w nocy. (...) To jest słodki ciężar i będę wstawał w nocy do naszej córeczki, bardzo ją kocham. Ania jest spokojna i cudowna. Szkoda, że moja ukochana mama nie doczekała jej narodzin” – wyznał na łamach tabloidu.

Po narodzinach córeczki Jacek Kurski ujawnił swoje łagodne i rodzinne oblicze – jest bardzo przejęty i aktywny w opiece nad niemowlakiem, chociaż musi jednak nadrobić pewne zaległości...

„Na razie Ania będzie spała z nami w łóżku, ma ono dwa metry na dwa. Jednocześnie kombinujemy, jak dziecko położyć spać bezpiecznie, ale żeby nas nie rozdzielało. Chyba trzeba będzie jakieś barierki postawić...” – opowiedział.

Eksperci są jednak zgodni, że spanie obojga rodziców w jednym łóżku z niemowlakiem poniżej 4 miesiąca może stanowić zagrożenie. Chociaż rozwiązanie to na pewno zapewnia dziecku poczucie bezpieczeństwa i bliskości, może potencjalnie stwarzać ryzyko przygniecenia malucha, bądź zwiększać ryzyko wystąpienia śmierci łóżeczkowej. Dobrym rozwiązaniem jest dostawka do łóżka rodziców, w której dziecko nadal czerpie korzyści z bliskości, ale jest bardziej chronione.
 

Zobacz też:
Redakcja poleca: Katarzyna Zielińska przyznaje, że dla dziecka całkiem "straciła głowę". Znacie to? [WIDEO]
Aktorka przyznaje, że mały Henio owinął ją sobie wokół palca. Rozumiecie, co ma na myśli?
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy