Jakie klocki dla dziecka?
fot. Mega Bloks

5 sposobów na pobudzenie dziecięcej wyobraźni

Czy twoje dziecko ma pociąg do nauki? A może uwielbia tworzyć „coś z niczego”? Poznaj sposoby, dzięki którym twój maluch rozwinie wyobraźnię, a każdy dzień będzie dla niego nową przygodą!
Jakie klocki dla dziecka?
fot. Mega Bloks
Zdaniem naukowców kreatywna zabawa kształci w dzieciach umiejętność radzenia sobie z życiowymi wyzwaniami. Ponadto kolory, kształty, litery oraz cyfry pomagają poznawać świat i zamieniają naukę w prawdziwą przygodę. Sprawdź, jak najlepiej pobudzić wyobraźnię swojego dziecka.

Zachęcaj do poznawania świata

Jedną z zabaw, które pomagają wesprzeć rozwój malucha, jest budowanie różnych rzeczy z klocków.  Chcąc rozwinąć wyobraźnię swojego dziecka wybierz zestaw od Mega Bloks, który dostarczy mu wspaniałej rozrywki. Ciekawy świata maluszek w iście ekspresowym tempie nauczy się alfabetu w towarzystwie kolorowego Pociągu ABC z klocków zdobionych literkami od A do Z. Jak stworzyć pociąg? Połącz ze sobą trzy podstawy na kółkach, a następnie układaj na nim klocki z literkami, tworząc kompletny alfabet lub konkretne słowa.

Pokaż, jak łączyć elementy

Łączenie kolorowych elementów to wspaniały trening twórczości dla twojego dziecka! Dzięki Mega Bloks twój mały konstruktor w mgnieniu oka przekształci pociąg w wysoką wierzę, a żółto-pomarańczowe klocki w żyrafę. Dzięki temu, że klocki są duże, nawet niecierpliwa pociecha szybko zobaczy rezultat swojej pracy. Możecie też użyć klocków i innych elementów do stworzenia stacji kolejowej. Zestaw składa się z 60 elementów, zawiera 3 podstawy na kółkach i inne elementy w specjalnych kształtach.

Pozwól dziecku na samodzielną zabawę

Zamiast dawać gotowe odpowiedzi, ucz dziecko rozwiązywania problemów. Podpowiedz mu jak należy budować, ale nie rób tego za niego. Niech twój szkrab sam próbuje dopasować poszczególne elementy. Takie kreatywne budowanie bez ograniczeń jest możliwe tylko z ogromnym zestawem Mega Bloks First Builders. Torba klocków zawiera aż 150 elementów, które pozwalają budować i burzyć bez końca. Dziecko może skonstruować wysokie wieże, niezdobyte zamki lub cokolwiek, co mu przyjdzie do głowy. Kiedy twój maluch nauczy się tworzyć różne konstrukcje, pozwól mu na to, by stworzył zupełnie nową rzecz!

Pokaż, że jedna zabawka może dać wiele możliwości

Budowanie z klocków dla dziecka to świetna zabawa. Dzięki nim twój maluch może stać się prawdziwym budowniczym! Często dzieci korzystają z gotowych zestawów klocków, z których mogą zbudować to przedstawia rysunek na opakowaniu. Ale można też wyjść poza utarte schematy i wykorzystać klocki  do budowania zupełnie nowych konstrukcji. Dzięki klockom Mega Bloks, twoje dziecko może stworzyć nie tylko pociąg czy pałac, a również wysoką wierzę lub most dla przejeżdżających pod nim samochodzików. Wszystko zależy od dziecięcej wyobraźni.

A na koniec wspólnie posprzątajcie

Dokładnie tak! Posługując się wyobraźnią można sprawić, że nawet sprzątanie będzie wspaniałą zabawą. Zamiast zwyczajnie schować poszczególne elementy do pojemnika, udawajcie, że to małe samolociki, które muszą dolecieć na miejsce. Twoje dziecko na pewno doceni pomysłowość, a przy okazji nauczy się, że po zabawie zawsze trzeba zrobić porządek. Jeśli chodzi przechowywanie małych elementów, ważna jest przede wszystkim wygoda. Dlatego klocki Mega Bloks (150 elementów) zapakowane są w ekologiczną torbę (bez PVC), która może służyć także do przechowywania klocków po skończonej zabawie. 

Więcej na: Mega Bloks
Oceń artykuł

Ocena 4 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy