Ferie zimowe 2021 wytyczne MEN
fot. Adobe Stock

Jak będą wyglądać ferie 2021? Znamy wytyczne MEN

Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało nowelizację rozporządzenia o funkcjonowaniu oświaty w dobie pandemii COVID-19.  Znajdziemy tam między innymi wytyczne na czas ferii zimowych 2021.
Joanna  Biegaj
Ferie zimowe 2021 wytyczne MEN
fot. Adobe Stock
Tegoroczne ferie nie zapowiadają się jako czas pełen rozrywki i zabawy dla dzieci. Rząd zapowiedział narodową kwarantannę, a uczniowie będą zamknięci w domach do godziny 16-stej. MEN podało wytyczne, dotyczące ferii 2021. Przeczytamy tam o zakazie zimowych wyjazdów, jednak jest od tego kilka wyjątków.

Zakaz organizowania wypoczynku? Są wyjątki!

W rozporządzeniu znajduje się informacja o zakazie organizowania wypoczynku w czasie ferii zimowych. Są jednak wyjątki. Dotyczą one  uczniów z klas I-IV szkół podstawowych. Będą oni mogli uczestniczyć w zorganizowanych półkoloniach.

Ze zorganizowanego wypoczynku będą mogli jeszcze skorzystać uczniowie szkół mistrzostwa sportowego i oddziałów mistrzostwa sportowego w szkołach ogólnodostępnych. Będą to spotkania w formie obozów szkoleniowych.

Kto może zorganizować dzieciom wypoczynek?

W rozporządzeniu zawarta jest również informacja o tym, kto będzie mógł zorganizować najmłodszym wypoczynek w czasie ferii zimowych. Są to:
  • szkoły
  • placówki oświatowe
  • stowarzyszenia i organizacje (w tym także harcerskie), muszą mieć one jednak w swoich celach statutowych działalność na rzecz ulepszania kształcenia i opieki.

Ścisły reżim sanitarny

W nowelizacji ustawy możemy przeczytać o obowiązującym reżimie sanitarnym: „Zajęcia w trakcie zimowego wypoczynku będą mogły być prowadzone tylko dla najmłodszych, w ścisłym reżimie sanitarnym, w świetlicach szkolnych oraz innych przystosowanych do tego celu pomieszczeniach, w grupach maksymalnie do 12 uczniów”.

Źródło: MEN

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Jak nie krzyczeć na dziecko – jak przestać krzyczeć? Jak krzyk wpływa na dziecko? [WIDEO]
Jeśli zastanawiasz się, jak nie krzyczeć na dziecko, najważniejszy krok do sukcesu masz już za sobą. Krzyczenie na dziecko przynosi bowiem fatalne skutki i wyrabia w maluchu nawyk rozwiązywania problemów podniesionym głosem. A to nie jest dobry kapitał na przyszłość. Psycholog wyjaśnia, czy można krzyczeć na dziecko, i jak przestać to robić.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy