Ferie zimowe 2021 wytyczne MEN
fot. Adobe Stock

Jak będą wyglądać ferie 2021? Znamy wytyczne MEN

Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało nowelizację rozporządzenia o funkcjonowaniu oświaty w dobie pandemii COVID-19.  Znajdziemy tam między innymi wytyczne na czas ferii zimowych 2021.
Joanna  Biegaj
Ferie zimowe 2021 wytyczne MEN
fot. Adobe Stock
Tegoroczne ferie nie zapowiadają się jako czas pełen rozrywki i zabawy dla dzieci. Rząd zapowiedział narodową kwarantannę, a uczniowie będą zamknięci w domach do godziny 16-stej. MEN podało wytyczne, dotyczące ferii 2021. Przeczytamy tam o zakazie zimowych wyjazdów, jednak jest od tego kilka wyjątków.

Zakaz organizowania wypoczynku? Są wyjątki!

W rozporządzeniu znajduje się informacja o zakazie organizowania wypoczynku w czasie ferii zimowych. Są jednak wyjątki. Dotyczą one  uczniów z klas I-IV szkół podstawowych. Będą oni mogli uczestniczyć w zorganizowanych półkoloniach.

Ze zorganizowanego wypoczynku będą mogli jeszcze skorzystać uczniowie szkół mistrzostwa sportowego i oddziałów mistrzostwa sportowego w szkołach ogólnodostępnych. Będą to spotkania w formie obozów szkoleniowych.

Kto może zorganizować dzieciom wypoczynek?

W rozporządzeniu zawarta jest również informacja o tym, kto będzie mógł zorganizować najmłodszym wypoczynek w czasie ferii zimowych. Są to:
  • szkoły
  • placówki oświatowe
  • stowarzyszenia i organizacje (w tym także harcerskie), muszą mieć one jednak w swoich celach statutowych działalność na rzecz ulepszania kształcenia i opieki.

Ścisły reżim sanitarny

W nowelizacji ustawy możemy przeczytać o obowiązującym reżimie sanitarnym: „Zajęcia w trakcie zimowego wypoczynku będą mogły być prowadzone tylko dla najmłodszych, w ścisłym reżimie sanitarnym, w świetlicach szkolnych oraz innych przystosowanych do tego celu pomieszczeniach, w grupach maksymalnie do 12 uczniów”.

Źródło: MEN

Zobacz także: 
Redakcja poleca: SIDS, czyli zespół nagłej śmierci łóżeczkowej u niemowląt: jak zapobiegać?
SIDS to zespół nagłej śmierci łóżeczkowej, który dotyka niemowląt. Dzieci są pozornie zdrowe, ale pewnego dnia nie budzą się już ze snu. Jednak rodzice nie są bez szans! Można zmniejszyć ryzyko SIDS i skutecznie zapobiegać nagłej śmierci łóżeczkowej niemowląt. Sprawdź, co to za choroba, i które dzieci są szczególnie zagrożone SIDS.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy