GRY
 
 

Bądź piękna bez obaw

Chciałabyś skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej, ale nie wiesz, jaką klinikę wybrać, na który zabieg się zdecydować i jak przygotować się do zabiegu? Twoje wszystkie wątpliwości rozwieje akcja „Piękno bez obaw”.

Piękna bez obaw - konferencja prasowa
fot. materiały prasowe
Czy medycyna estetyczna jest dla wszystkich? Tak. Czy wszyscy wiemy, jak za jej pomocą podkreślić to, co w nas najpiękniejsze, i ukryć to, co nam przeszkadza? Nie. I dlatego właśnie powstał program edukacyjny „Piękno bez obaw”. Jej szczegóły przedstawione zostały na konferencji prasowej, którą poprowadziła redaktor naczelna portalu iBeauty.pl – Anna Kondratowicz. Towarzyszyły jej Kalina Ben Sira – prezes Kliniki La Perla oraz chirurg plastyk, specjalista medycyny estetycznej dr Aldona Stachura. Gościem specjalnym była Paulina Smaszcz-Kurzajewska, która dołączyła do grona ambasadorek Klinki  La Perla. Jako jedna z nielicznych medialnie znanych osób nie ukrywa, że od lat z powodzeniem korzysta z zabiegów medycyny estetycznej i bardzo je sobie ceni, jest też gorącym orędownikiem idei programu.
 
 

Jak Polki korzystają z zabiegów medycyny estetycznej?

Jak pokazują wyniki ankiety przeprowadzonej wśród 515 użytkowniczek portalu iBeauty.pl nt. bezpiecznego i świadomego stosowania zabiegów medycyny estetycznej, aż 80% z nich interesuje się medycyną estetyczną, 45% z niej korzysta, 14% planuje to wkrótce, a 36% nie wyklucza tego w przyszłości. Najlepszy wiek na „pierwszy raz”? Według 44% to przedział 31-40 lat, wg 27% 41-50 lat, przy tym aż 88% twierdzi, że nawet 20-25-latki nie są za młode na zabiegi medycyny estetycznej. Co nas powstrzymuje przed zabiegami? 73% uważa, że są one za drogie, 32% boi się skutków ubocznych, a 21% nie zna dobrego lekarza ani kliniki. Lubimy za to promocje (83%), ale nie do końca wiemy, jak wybrać te pewne. I, niestety, nadal na zabieg z igłą poszłybyśmy do zaufanej kosmetyczki, nie zważając na ryzyko, jakie niesie wykonywanie zabiegów medycznych z przerwaniem ciągłości skóry prze niewykwalifikowane osoby, które w razie mogących wystąpić powikłań nie będą w stanie nam pomóc.
 

Medycyna estetyczna - korzystaj bezpiecznie

Takie wyniki to jasny sygnał, że co prawda rośnie nasza świadomość dotycząca tego, co i kiedy można i warto poprawić, to nadal jest w tej materii wiele do zrobienia. Dlatego właśnie iBeauty.pl i Klinika La Perla zainaugurowały program edukacyjny „Piękno Bez Obaw”. To akcja edukacyjna skierowana przede wszystkim do osób, które swoją przygodę z medycyną estetyczną dopiero zaczynają, mająca dać odpowiedzi  m.in. na takie pytania: „Jaki zabieg wybrać?”, „Na jaki gabinet się zdecydować?”, „O co zapytać lekarza?” czy „Jak korzystać z promocji?”. Na portalu powstała dedykowana sekcja www.ibeauty.pl/kategoria/piekno-bez-obaw/, w której znajdą się konkretne rady, jak wybrać najlepszą, sprawdzoną klinikę/gabinet, podpowiedzi, w czyje ręce oddać swoją urodę, czyli wskazówki, jak wybrać sprawdzonego/pewnego lekarza, opisy najpopularniejszych (nie tylko) zabiegów oraz szczegóły promocji, jakie czekać będą co miesiąc w Klinikach La Perla. Cała kampania „Piękno Bez Obaw” będzie miała także promocję w mediach społecznościowych – między innymi  na Facebooku iBeauty.pl oraz na specjalnie tej akcji dedykowanym fanpage „Piękno Bez Obaw”.

10 zasad bezpiecznego korzystania z medycyny estetycznej

  1. Wybieram sprawdzoną i renomowaną klinikę.
  2. Mam zaufanie do specjalisty, który będzie wykonywać zabieg.
  3. Zabiegi medyczne wykonują zawsze u lekarza.
  4. Wiem, jakim preparatem lub urządzeniem będzie wykonany zabieg.
  5. Sprawdzam opinie innych o klinice, lekarzu i zabieg.
  6. Nie boję się zadawać pytań – przed zabiegiem, w trakcie i po!
  7. Oczekuję naturalnych efektów.
  8. Rozsądnie podchodzę do promocji.
  9. Mówię lekarzowi o wszystkich zbiegach, jakim się wcześniej poddałam.
  10. Traktuję medycynę estetyczną jako jeden – a nie jedyny! – sposób dbania o urodę.

Ocena (1 ocena)

5.0
Doładuj
Przeładuj