fotelik samochodowy
fot. Lionelo

Bezpieczne podróżowanie z dzieckiem

Jazda samochodem z dzieckiem zawsze wiąże się z ryzykiem. Aby je zminimalizować, należy pomyśleć o rozwiązaniach, zapewniających maksymalne bezpieczeństwo w trakcie podróżowania.
fotelik samochodowy
fot. Lionelo

Jak zapewnić dziecku komfort w trakcie podróży?

Bezpieczeństwo Twojego dziecka w czasie podróży zależy od wielu czynników. Między innymi od tego, czy poruszasz się zgodnie z przepisami ruchu drogowego, jakim pojazdem jeździsz, a także czy maluch jest przypięty w odpowiednio dobranym foteliku samochodowym. Jeżeli wybieramy się w długą podróż, warto pomyśleć o tym, jak umilić dziecku czas w trakcie długiej jazdy samochodem. Im dłuższa podróż, tym bardziej wyczerpująca dla dziecka, dlatego warto mieć pod ręką zestaw przydatnych akcesoriów, takich jak kredki do kolorowania czy ukochana maskotka dziecka. Oprócz zagospodarowania czasu za pomocą przedmiotów, można rozmawiać z maluchem i jeśli mamy taką możliwość (bo np. siedzimy obok dziecka) – opowiadać o tym, co ciekawego dzieje się za szybą pojazdu. Nasza pociecha z pewnością będzie zachwycona i przy okazji nauczy się czegoś nowego!

Jak bezpiecznie podróżować z dzieckiem?

Jazda samochodem z dzieckiem to ogromne wyzwanie dla rodziców. Aby zapewnić dziecku bezpieczną podróż, trzeba pamiętać o kilku ważnych zasadach. W trakcie jazdy wszystkie drzwi samochodu powinny być zablokowane tak, by dziecko nie otworzyło ich od wewnątrz. Dziecko zawsze powinno być przypięte w odpowiednio dopasowanym foteliku, zamontowanym na środku tylnego siedzenia, tyłem do kierunku jazdy – zaleca się wożenie dzieci tyłem do kierunku jazdy do ukończenia 12. roku życia. Jeżeli chodzi o fotelik, najlepiej wybrać taki, który spełnia najwyższe wymogi bezpieczeństwa. Przykładem może być nowość od Lionelo fotelik Bastiaan. Od jakiegoś czasu na rynku ceniony jest również fotelik Lionelo Jasper, posiadający pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, specjalne boczne wzmocnienia chroniące główkę, a także możliwość regulacji, dzięki czemu dopasowuje się i rośnie razem z dzieckiem. Jest on przeznaczony dla dzieci o wadze 9-36 kg. Co najważniejsze, fotelik Jasper przeszedł pozytywnie testy zderzeniowe w Przemysłowym Instytucie Motoryzacji i uzyskał potwierdzenie spełnienia normy bezpieczeństwa ECE R44/04. Dla komfortu użytkowników, każdy fotelik Lionelo został objęty pakietem Lionelo Assistance, zapewniającym 5 lat gwarancji, naprawę door-to-door oraz produkt zastępczy.

Zalety fotelika Lionelo

  • ISOFIX + Top Tether
  • Dodatkowe wzmocnienia boczne
  • Uchwyt na kubek – przenośny – do zamontowania w łatwy sposób z prawej bądź lewej strony
  • Bezpieczeństwo potwierdzone przez Przemysłowy Instytut Motoryzacji (norma ECE R44/04)
  • Nowoczesny design
  • Organizer na przednie siedzenie
  • 6 wersji kolorystycznych (zamszowa lub skórzana tapicerka)
  • Wkładka Dri-Seat zapewniająca odpowiednią cyrkulację powietrza
  • Tapicerka łatwa w utrzymaniu czystości

#maluszek w podróży

Najważniejszą sprawą jest zadbanie o komfort i bezpieczeństwo dziecka w trakcie podróżowania. Dlatego w trosce o najmłodszych pasażerów powstała kampania #maluszekwpodróży, mająca na celu zwiększenie świadomości na temat różnych aspektów podróżowania z dziećmi. Celem kampanii jest także zebranie i udostępnienie kompleksowej wiedzy na temat bezpieczeństwa podczas podróży z dziećmi – od przygotowań, przez porady zdrowotne, po aspekty prawne. Na oficjalnej stronie akcji – www.maluszekwpodrozy.pl – można przeczytać wiele merytorycznych, użytecznych artykułów napisanych przez ekspertów oraz wziąć udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami (m.in. fotelik samochodowy oraz pobyt w luksusowym hotelu Dolina Charlotty). W czasie trwania akcji będą pojawiać się nowe artykuły, dlatego warto być na bieżąco! Symbolem akcji jest specjalna naklejka na szybę samochodu,  która jest dołączana do każdego fotelika Lionelo.Zachęcamy do oznaczania swoich zdjęć z podróży pod specjalnym hashtagiem #maluszekwpodróży.

Więcej na: Lionelo i Maluszek w podróży

Zobacz także

Popularne tematy