Kolacja bez urządzeń elektronicznych – ten sposób jest niezawodny
fot. Facebook/Understood

Jak budować więzi rodzinne? Ten film rozbawił nas do łez!

Ten film powinni zobaczyć wszyscy rodzice. To najlepszy sposób na budowanie więzi z bliskimi!
Hanna Szczesiak
Kolacja bez urządzeń elektronicznych – ten sposób jest niezawodny
fot. Facebook/Understood

"Są pewne miejsca, gdzie smartfony nie pasują"

Pamiętacie kampanię "Telefon buduje mur"? Korzystanie ze smartfona w obecności dziecka negatywnie wpływa na więzi rodzinne. Każde zerknięcie na telefon to kolejna cegła w niewidzialnym murze odgradzającym rodzica od dziecka.

Organizacja Understood pomaga rodzicom, których dzieci mają problemy z nauką i skupianiem uwagi. We współpracy z organizacją Common Sense Media, która uczy rodziców, jak bezpiecznie korzystać z Internetu i nowych technologii, powstała kampania #DevicesFreeDinner, czyli "Obiad bez urządzeń elektronicznych". Najnowszy spot kampanii podbił nasze serca!

Dziadkowie, którzy zabierają wszystkie elektroniczne urządzenia dzieciom i wnukom? Ta reklama to strzał w dziesiątkę – każdy rodzinny obiad powinien tak wyglądać! 
 

Według najnowszych danych, 92% rodziców uważa, że rozmowa przy obiedzie to sposób budowania więzi z dzieckiem. Niestety, smartfony pochłaniają nas tak bardzo, że częściej patrzymy w ekran, niż w oczy dziecka. Zanim kolejny raz spojrzysz na ekran telefonu podczas rodzinnej uroczystości albo spaceru z dzieckiem, zastanów się, czy w ten sposób nie tracisz czegoś bardzo cennego...

Czytaj także: Nie patrz na telefon podczas zabawy z dzieckiem!
Redakcja poleca: Telefon – czy pozwalać dziecku na zabawę z nim? – wyjaśnia Dorota Zawadzka (film)
Trudno pochować przed dzieckiem wszystkie telefony i tablety, by nigdy się nimi nie bawiło. Wcale nie ma takiej potrzeby – mówi Dorota Zawadzka i od razu dodaje – Trzeba jednak nauczyć dzieci mądrze z nich korzystać.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy