GRY
 
 

Co to znaczy być dobrą matką? Ten post udostępniono 500 tysięcy razy!

"Nie jestem dobrą matką" – myśli niejedna mama. Jednak co to znaczy być dobrą matką? Post znanej blogerki nie pozostawia wątpliwości, musisz go przeczytać!

Jak być dobrą mamą
fot. Fotolia
“Czy jestem dobrą matką?" – to pytanie zadają sobie miliony mam. Karen Johnson, mama trójki dzieci i blogerka, została internetową bohaterką. W jednym z postów na Facebooku wyjaśniła, kim jest "dobra mama". Okazuje się, że zdobycie tego tytułu jest o wiele łatwiejsze, niż mogłoby się wydawać!

"Jesteś lepszą mamą, bo zabierasz dzieci na drogie wakacje? Nie!"

"Dziewczyny, muszę zrzucić z siebie ten ciężar" – napisała Karen. Wyjaśniła, że choć jej dom nigdy nie jest czysty, urodziła w szpitalu, przy znieczuleniu zewnątrzoponowym i codziennie ćwiczy, nie jest lepszą lub gorszą matką od tych mam, które codziennie sprzątają, rodziły w wodzie i w ogóle nie ćwiczą. Przyznała, że czasem pije piwo lub wino i że jest tak samo dobrą mamą, jak jej sąsiadka, która w ogóle nie pije alkoholu. Czasem krzyczy, ale nie jest przez to gorsza. Nie jest też lepsza, bo od czasu do czasu daje dzieciom na śniadanie lody wodne i stara się przy nich nie przeklinać. Zobacz post Karen i przeczytaj, co jeszcze napisała!
 

"Czy niepracujące mamy są lepsze od tych, które nie pracują? Nie.
Czy pracujące mamy są lepsze od tych, które zostały w domach? Nie.
Czy zamężne mamy są lepsze od samotnych mam? Nie.
Czy jesteś lepszą mamą, bo zabierasz dzieci na drogie wakacje? Nie.
Czy jesteś dobrą mamą, jeśli twoje dzieci spędzają wakacje w parku? Tak.
Czy jesteś dobrą mamą, jeśli całe wakacje masz zaplanowane co do minuty? Tak.
A jeśli nie masz żadnych planów na wakacje? Tak.
Czy dobre mamy pozwalają dzieciom oglądać telewizję? Tak.
Grać w gry video? Tak.
A czy jeśli na to nie pozwalasz, jesteś dobrą mamą? Tak. To twój wybór. To ty jesteś mamą. Dobrą mamą" – napisała Karen.
Redakcja poleca: Nadepnięcie na lego oraz 9 sytuacji, w których mama mówi słowo na „k”
Co mówi mama, która nadepnie bosa stopą na klocek lego? Zobacz sytuacje znane tylko mamom, w których ciężko nie zakląć.

Jak zostać dobrą matką? Po prostu być!

Karen napisała to, co powinna usłyszeć każda mama: każda mama jest dobra, jeśli tylko jest przy swoim dziecku. Religia, w której dziecko jest wychowane czy sposób karmienia nie mają wpływu na to, jaką jest się matką. "Czy możemy przestać oceniać? Czy możemy zacząć się wspierać? Hej, macierzyństwo jest trudne. Wychowywanie dziecka może pozbawić wszystkich sił. Dasz radę" – tymi słowami Karen zakończyła wpis. W zaledwie kilka dni jej post udostępniono prawie 500 tys. razy! Musicie przyznać, te słowa trafiły prosto w serce mam! Zgadzacie się z nimi?

Zobacz także: "Do mam karmiących mlekiem modyfikowanym: nie jesteście gorsze!"

Źródło: Facebook, huffingtonpost.com
Doładuj
Przeładuj