Miejsca, które bardzo lubią dzieci i...zarazki [WIDEO]

Są bardziej brudne niż publiczne toalety. Chcesz chronić dziecko przed groźnymi bakteriami? Poznaj 11 miejsc i przedmiotów uwielbianych przez dzieci, na których czai się mnóstwo zarazków.
To nieprawda, że publiczne WC jest najbardziej brudnym miejscem, jakie można sobie wyobrazić. Choć przewija się przez nie mnóstwo ludzi (zwłaszcza w wielkich centrach handlowych czy na stacjach benzynowych), jest sprzątane bardzo często – w wielu przypadkach czyści się je kilka razy w ciągu dnia. O wiele więcej zarazków znajduje się w zupełnie innych miejscach, z którymi i ty, i twoje dziecko macie kontakt codziennie. Dotyka ich wiele ludzi, a czyszczone są niezmiernie rzadko lub – co gorsza – wcale.

Gdy dziecko ich dotyka, rośnie ryzyko, że zarazi się groźnymi bakteriami czy wirusami – niektóre z nich potrafią być aktywne na tych przedmiotach nawet przez całą dobę (np. wirus grypy). I wbrew pozorom – wcale nie mamy na myśli otoczonych złą sławą pod względem czystości monet i banknotów. Dowiedziono, że pieniądze nie są aż tak brudne jak zwykle myślimy.

W naszym filmie pokazujemy miejsca i przedmioty, do których chętnie wyciągają rączki niemal wszystkie maluchy. Spotykacie je poza domem – podczas spaceru czy robienia zakupów – oraz we własnym mieszkaniu. Obejrzyj film i sprawdź, co znalazło się na naszej liście i na co warto szczególnie uważać.

Jak ochronić dziecko przed bakteriami?

Wiadomo: zarazki były, są i będą. Wszystkich się nie pozbędziemy. Warto się z tym pogodzić i nauczyć się z nimi żyć. Zdaniem naukowców przebywanie w sterylnym otoczeniu wcale nie działa na dziecko aż tak bardzo korzystnie, jak się nam wydaje. Zamiast histeryzować, lepiej zapamiętajmy, co jest bardzo brudne i dowiedzmy się, co jest najskuteczniejszą metodą walki z zarazkami. (przez około 20 minut). Nie wpadajmy w obsesję na punkcie czystości dziecka.

Gdy wychodzisz z domu, zabieraj ze sobą wilgotne chusteczki pielęgnacyjne, którymi przetrzesz rączki dziecka. Nie rób tego histerycznie za każdym razem, kiedy czegoś dotknie, tylko przy okazji:
  • zanim dasz przekąskę,
  • gdy wsadzasz je z powrotem do wózka.
Maluszka, który stale wkłada ręce do buzi, albo ma zwyczaj oblizywania różnych przedmiotów, staraj się mieć na oku i jeśli to możliwe – wybierz trasę z dala od brudnych atrakcji.

Czytaj też:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 5 głosy

Zobacz także

Popularne tematy