
Cała Polska ćwiczy mięśnie Kegla... – przyłącz się do akcji!
Mięśnie Kegla – kto by sobie zawracał nimi głowę?
– Dokładnie 10 lat temu urodziłam córkę. I po raz pierwszy usłyszałam o mięśniach Kegla. Świeżo po porodzie czułam się tak, jakby granat wystrzelił pomiędzy moimi nogami. Na sali razem z innymi świeżo upieczonymi mamami dostałyśmy „dobrą radę”, żeby „ściskać, tam na dole”, bo inaczej „nic nie będziemy czuły w czasie seksu. Ani my, ani nasz partner” – opowiada Joanna Keszka. – Wystraszone ściskałyśmy wszystko, tylko nie... mięśnie dna miednicy. Nikt nie powiedział nam, czym właściwie są te mięśnie Kegla, przez które mamy stać się po porodzie oziębłe i przez które mamy być skazane na korzystanie z grubych podpasek do końca naszego życia. Wokół mięśni dna miednicy krąży sporo miejskich legend, które można między bajki włożyć.– Ile osób w Polsce wie, czym są mięśnie dna miednicy i dlaczego dbanie o tę część kobiecego ciała jest takie ważne? To sprawy poniżej pasa, o których „nie wypada” rozmawiać głośno. Matki, żony, kochanki pozostają same ze swoimi „małymi, wstydliwymi” sekretami. Kto by zawracał sobie głowę tym, że tak wiele kobiet w dojrzałym wieku ma problemy z popuszczaniem, a większość z nas w każdym wieku nie doświadcza regularnych orgazmów – dodaje inicjatorka akcji.
Gdzie one są?
Mięśnie Kegla są w podbrzuszu. Nazywane są mięśniami dna miednicy, otaczają ujście cewki moczowej, pochwy i odbytu. Już sama ich lokalizacja daje do myślenia, bo co może stać, gdy akurat te mięśnie osłabną? Gdy są rozluźnione, mogą sprawiać, że świat przestanie być przyjaznym miejscem.- Niewinny wybuch śmiechu czy kichnięcie na zdrowie może skończyć się niekontrolowanym popuszczeniem moczu (wysiłkowe nietrzymanie moczu)
- Stan mięśni Kegla wpływa też na nasze doznania w czasie seksu (nadmierne poszerzenie wejścia do pochwy)
- Może też dojść do obniżenia się narządów rodnych, czyli do wypadania macicy – objawia się to bólem w pochwie, trudnościami w oddawaniu moczu, zaparciami, hemoroidami, zakażeniami dróg moczowych i bólem w czasie współżycia.
Sześć tygodni dla mięśni Kegla
Tyle czasu potrzeba, by wzmocnić mięśnie dna miednicy. Udowodni to Joanna Keszka, która przez sześć tygodni będzie ćwiczyć mięśnie Kegla, ale też opowiadać i pokazywać, jak to zrobić. – Regularnie będę relacjonować moje treningi na www.Barbarella.pl. Chcę zachęcić panie w całym kraju do dbania o swoje zdrowie intymne i o swoją seksualność. Dlatego na oczach całej Polski stanę się kobietą z najlepiej wyćwiczonymi mięśniami Kegla! – śmieje się Joanna Keszka. – A na koniec akcji 22 sierpnia spotkamy się w Warszawie na wspólnych ćwiczeniach mięśni dna miednicy. Będzie moc!Pamiętaj, że mocne mięśnie dna miednicy to nie tylko łatwiejszy poród i szybszy powrót do formy, ale też więcej radości z seksu oraz zdrowa przyszłość (bez problemów takich jak nietrzymanie moczu czy wypadnie miednicy).
ZOBACZ TEŻ: Wzmocnij mięśnie dna miednicy – trenuj z nami (filmy)
Weź udział w akcji "Cala Polska ćwiczy mięśnie Kegla" – zachęca jej pomysłodawczyni Joanna Keszka: