prezenty swiąteczne

Sztuka dawania prezentów

Podpowiadamy, jak w prosty sposób uatrakcyjnić wręczanie świątecznych prezentów, by sprawić radość obdarowywanemu i uczynić tę chwilę niezapomnianą i naprawdę wyjątkową.
prezenty swiąteczne

Nie czekaj do ostatniej chwili

Gorączkowe przetrząsanie półek i przepychanie się przez tłum zdesperowanych ludzi nie sprzyja dobrym wyborom. Zabierając się do poszukiwań z wyprzedzeniem, masz dużo większe pole manewru – możesz odwiedzić więcej sklepów, porównać ceny (warto skorzystać z internetowych porównywarek cen, może się okazać, że w sklepie dwie ulice dalej zapłacisz dużo mniej za to samo), zamówić coś w sklepie internetowym.
Redakcja poleca: Ozdoby choinkowe – bombki metodą decoupage
Sprawdź, jak zrobić bombkę za pomocą metody decoupage.

Dobrze schowaj

Dzieci są ciekawskie i lubią myszkować po kątach. Dlatego schowaj prezent naprawdę dobrze. Najlepiej tam, gdzie dziecko nie jest w stanie zajrzeć, np. w pawlaczu albo na najwyższej półce w szafie.

Pięknie zapakuj

Tak to już jest, że prezent cieszy bardziej, gdy jest ładnie zapakowany, niż wówczas, gdy wyciąga się go z reklamówki. Ładne opakowanie możesz zrobić sama – na przykład z cienkiej, kolorowej bibułki albo przewiązanego rafią szarego papieru w narysowane flamastrem gwiazdki lub z przyklejonymi muszelkami, piórkami albo nawet kawałkami kolorowego materiału.

Przeczytaj, jaki powinien być: Wymarzony prezent dla dziecka

Zaproś do domu Mikołaja

Zrób to z wyprzedzeniem, bo to wyjątkowo zajęty święty i może nie mieć wolnych terminów.
I jeszcze jedno: nie zamawiaj Mikołaja, jeśli twój maluszek ma mniej niż dwa lata. Wizyta niecodziennego gościa prawdopodobnie bardziej go przestraszy, niż ucieszy.
Chętnych na etat Świętego Mikołaja jest zwykle wielu – dziadkowie, wujek, kuzynka... Koordynuj ich działaniami. Warto podpowiedzieć im, z czego maluch ucieszy się najbardziej. To także gwarancja, że prezenty się nie powtórzą.

Zobacz nasze pomysły na: Słodkie prezenty
Oceń artykuł

Ocena 2 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy