Bosch
fot. Bosch

Maluszek bez alergii. Jak dbać o czystość w domu?

Wielu rodziców i dzieci boryka się z problemem kataru, kaszlu oraz łzawiących oczu. Bardzo często ma to związek nie tyle z chorobami, ile z brudem i kurzem, które kryją się w naszych domach. Na szczęście są sposoby na to, aby zachować czystość i nie dopuścić do rozwoju alergii.
Bosch
fot. Bosch

Czystość to zdrowie. Wie o tym każda mama, która chce jak najlepiej dla swojego maluszka. Prawda jest taka, że katar lub świszczący, suchy kaszel z którym często borykają się nasze dzieci, nie zawsze oznacza chorobę. Tego typu objawy u dziecka (a także i u dorosłych) może powodować alergia na kurz i roztocza. Winne temu są alergeny, czyli substancje pochodzenia zewnętrznego, które wywołują w naszym organizmie reakcję alergiczną. Ich obecność wpływa na jakość powietrza wewnątrz pomieszczeń. Do alergenów zaliczamy m.in.: kurz, pyłki, zarodniki pleśni i sierść zwierząt. Są jednak sposoby na to, by zachować czystość w domu, a co za tym idzie, uniknąć potencjalnych chorób.

Jak dbać o czystość w domu?

Do najczęstszych oznak alergii należą łzawiące oczy, katar i suchy kaszel. Jeżeli masz w domu alergika, wyeliminuj z jego otoczenia maksymalnie dużo alergenów – także z przedmiotów. Oczywiście nie da się w 100 procentach usunąć  wszystkich rzeczy, które uczulają dziecko, możliwe jest jednak ograniczenie ich liczby. Jeżeli twoje dziecko kocha zwierzęta, ale jest uczulone na ich sierść – zamiast świnki morskiej, wybierzcie rybki. W przypadku, gdy alergię u dziecka wywołują roztocza kurzu domowego, postaraj się często wietrzyć mieszkanie robiąc krótkie przeciągi. Rób to nawet w zimę, jednak miej na uwadze, aby drzwi do pokoju, w którym się wietrzy, były zamknięte. Pamiętaj również o częstym sprzątaniu, wycieraniu mebli odpowiednimi środkami i oczywiście odkurzaniu. Tę ostatnią czynność powinnaś robić co najmniej kilka razy w tygodniu. Oczywiście nie zawsze jest to możliwe, ale teraz jest sposób na to, aby odkurzanie przestało być przykrym obowiązkiem!

Poznaj nowoczesny sposób odkurzania

Dotychczas dbanie o czystość w domu wiązało się z dużym wysiłkiem oraz koniecznością przenoszenia odkurzacza z jednego pomieszczenia do drugiego. Nie zawsze również tradycyjny sprzęt docierał we wszystkie, trudno dostępne zakamarki. Dlatego w trosce o twój komfort i wygodę, marka Bosch zmieniła całkowicie podejście do odkurzania! Nowe bezprzewodowe odkurzacze z linii Athlet to urządzenia, które posprzątają równie skutecznie co tradycyjne, ale są znacznie wygodniejsze. Bezpiecznie dotrą do ciężko dostępnych miejsc, posprzątają pod kanapą, odkurzą wszystkie pokoje bez konieczności przełączania się z gniazdka do gniazdka, bo zwyczajnie nie posiadają kabla. Wytrzymałe litowo-jonowe baterie od marki Bosch zapewniają odkurzaczom długi czas pracy. Po zaledwie 3 godzinach bateria naładowana jest już w 80%!


Odkurzacze bezprzewodowe z linii Athlet marki Bosch wyróżniają się poręczną konstrukcją i wysoką efektywnością odkurzania na różnego rodzaju powierzchniach.

Za perfekcyjne wyniki w odkurzaniu odpowiada sprawdzona bezworkowa technologia Bosch SensorBaglessTM, czyli wydajny system oddzielania kurzu oraz aerodynamiczny HighPower Airflow System, które zapewniają wysoki poziom przepływu powietrza.

Natomiast unikalne rozwiązanie SmartSensor Control dba o utrzymanie właściwej efektywności odkurzania dzięki zespołom czujników i sensorów i informuje o konieczności czyszczenia wtedy, gdy jest to naprawdę niezbędne.

Dzięki technologii litowo-jonowej od Bosch, urządzenie może pracować aż do 60 minut. Jego efektywność podczas sprzątania stale kontroluje system czujników i sensorów, dzięki którym sprzęt przez cały czas jest tak samo skuteczny.

Czerwony Athlet BCH6ZOOO jest szykowny, elegancki i poręczny. Skutecznie usuwa kurz i brud z każdej powierzchni, jest skrętny, łatwo się nim manewruje, a dzięki niewielkiej wadze dobrze prowadzi się go nawet po dywanie.

 

Chcesz poznać więcej modeli? Zajrzyj na: Bosch
 

Zobacz także

Popularne tematy