pielęgacja włosów dziecka
fot. Adobe Stock

Jak dbać o włosy dziecka?

Twój maluch nie ma jeszcze bujnej czupryny? To nic! Regularne mycie głowy dziecka wzmacnia cebulki włosów, nawet tych, których jeszcze nie widać.
pielęgacja włosów dziecka
fot. Adobe Stock

Zastanawiasz się, jak dbać o włosy swojego maluszka? Choć o kondycji włosów dziecka decydują w głównej mierze geny, to właściwa pielęgnacja sprawi, że będą gęstsze i zdrowsze.

Kąpielowe ABC

Pierwsza kąpiel maluszka to dla rodziców spore przeżycie. Jeżeli nie ma żadnych medycznych przeciwwskazań, powinna się ona odbyć już w pierwszej dobie po porodzie. Najlepiej kąpać dziecko zawsze o tej samej porze, wieczorem przed snem. Dzięki temu maluszek szybciej zacznie odróżniać dzień od nocy, a ciepła woda będzie kojarzyć się z przyjemnym relaksem. Przed kąpielą przygotuj wanienkę oraz wszystkie niezbędne akcesoria i kosmetyki. Używaj wyłącznie tych, które są przeznaczone do skóry dziecka od pierwszych dni życia. Przy każdej kąpieli pamiętaj również o tym, aby zadbać o włosy maluszka. Obawiasz się, że zbyt częsta pielęgnacja osłabi cebulki włosów? Wręcz przeciwnie! Regularne mycie głowy sprawi, że włosy będą szybciej rosły. Aby były coraz mocniejsze, ale jednocześnie delikatne w dotyku, należy używać odpowiedniego szamponu oraz masować je miękką szczotką.

Jak myć włosy maluszka?

Główkę dziecka powinno się myć codziennie, ponieważ maluch często się poci. Najlepiej rób to pod koniec kąpieli, aby twoja pociecha nie siedziała zbyt długo z mokrą głową. Ponieważ skóra dziecka jest bardzo delikatna, do mycia włosów użyj micelarnego szamponu NIVEA BABY, który jest przeznaczony do skóry wrażliwej i skłonnej do podrażnień. Delikatnie myje on włosy i chroni skórę głowy przed wysuszeniem i podrażnieniami. Ważne jest to, że można go stosować już od 1 dnia życia. Wyjątkowa formuła z rumiankiem koi skórę głowy i przywraca jej naturalne pH. Delikatne micele skutecznie usuwają zanieczyszczenia skóry głowy i włosów, zapobiegając podrażnieniom podczas mycia. Dzięki niemu włosy twojego maluszka pozostaną delikatne i miękkie.
 
Szampon micelarny NIVEA BABY nie zawiera parabenów, alkoholu, barwników ani mydła.

Ma pH przyjazne dla skóry.
 
Powstał przy współpracy pediatrów i dermatologów. Tolerancja potwierdzona w badaniach klinicznych i dermatologicznych.

Produkt został przebadany okulistycznie.

Jest rekomendowany przez Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki.

Przeznaczony dla dzieci już od 1. dnia życia

Po umyciu włosów, pozwól im wyschnąć w temperaturze pokojowej. W żadnym razie nie używaj suszarki, ponieważ gorące powietrzne może podrażnić skórę dziecka. Następnie wyszczotkuj włosy malucha miękką szczoteczką z naturalnego włosia. Taki masaż poprawki ukrwienie skóry i wzmocni mieszki włosowe. Pamiętaj, że nawet jeśli maluch nie ma jeszcze bujnej czupryny, to regularne mycie głowy szamponem micelarnym sprawi, że włosy dziecka będą się wzmacniać, a jednocześnie zachowają swą delikatność.

Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na: Klub NIVEA BABY

Zobacz także

Popularne tematy