Jak długo dziecko może przebywać na mrozie?
fot. Fotolia

Jak długo dziecko może przebywać na mrozie?

Wiesz, że należy chodzić z dzieckiem na spacer zimą, ale nie wiesz, jak długo taki spacer może trwać? Sprawdź, jak długo dziecko może przebywać na dworze zimą.
Karolina Stępniewska
Jak długo dziecko może przebywać na mrozie?
fot. Fotolia
Dziecko powinno wychodzić na spacer codziennie, nawet zimą – to dobre dla jego odporności. Jeśli jednak jest bardzo zimno, wieje mocny wiatr – lepiej zachować ostrożność. Podczas zimowego spaceru z dzieckiem pamiętaj też, że dziecku, które jest w wózku, jest zimniej niż tobie, bo mniej się rusza, dlatego zrobi mu się zimno wcześniej niż tobie. Ile czasu powinno więc spędzać na dworze, kiedy jest zimno?

Jak długo dziecko może przebywać na mrozie? 

Przy dobrej pogodzie zimą możecie przebywać na dworze nawet 2-3 godziny, o ile dziecko jest odpowiednio ubrane. Najlepiej wychodźcie między 12.00-14.00. Jeśli jest bardzo zimno, zwracaj uwagę na zachowanie dziecka. Dopóki wydaje się zadowolone – wszystko jest najprawdopodobniej w porządku. Jeśli jednak po pewnym czasie zaczyna marudzić, wiercić się w wózku, być może jest mu już zimno. Sprawdzaj temperaturę ciała swojego dziecka na karku, uszach i twarzy, paluszkach u rąk i stóp i wróćcie do domu zanim mocno zmarzną. 

Zobacz też:
Redakcja poleca: Rozwój niemowlęcia w 1. miesiącu życia - film
Zobacz, co potrafi miesięczne dziecko.
Oceń artykuł

Ocena 4 na 7 głosy

Zobacz także

Popularne tematy