GRY
 
 

Jak długo dziecko może przebywać na mrozie?

Wiesz, że należy chodzić z dzieckiem na spacer zimą, ale nie wiesz, jak długo taki spacer może trwać? Sprawdź, jak długo dziecko może przebywać na dworze zimą.

Jak długo dziecko może przebywać na mrozie?
fot. Fotolia
Dziecko powinno wychodzić na spacer codziennie, nawet zimą – to dobre dla jego odporności. Jeśli jednak jest bardzo zimno, wieje mocny wiatr – lepiej zachować ostrożność. Podczas zimowego spaceru z dzieckiem pamiętaj też, że dziecku, które jest w wózku, jest zimniej niż tobie, bo mniej się rusza, dlatego zrobi mu się zimno wcześniej niż tobie. Ile czasu powinno więc spędzać na dworze, kiedy jest zimno?

Jak długo dziecko może przebywać na mrozie? 

Przy dobrej pogodzie zimą możecie przebywać na dworze nawet 2-3 godziny, o ile dziecko jest odpowiednio ubrane. Najlepiej wychodźcie między 12.00-14.00. Jeśli jest bardzo zimno, zwracaj uwagę na zachowanie dziecka. Dopóki wydaje się zadowolone – wszystko jest najprawdopodobniej w porządku. Jeśli jednak po pewnym czasie zaczyna marudzić, wiercić się w wózku, być może jest mu już zimno. Sprawdzaj temperaturę ciała swojego dziecka na karku, uszach i twarzy, paluszkach u rąk i stóp i wróćcie do domu zanim mocno zmarzną. 

Zobacz też:
Redakcja poleca: Co to jest skala Apgar i co z niej możemy wyczytać? Mówi ekspert [WIDEO]
Punkty w skali Apgar określają stan noworodka po porodzie. Maksymalna liczba punktów w skali Apgar wynosi 10, minimalna – 0. W tej skali ocenia się czynność serca dziecka, oddech, zabarwienie skóry, reakcję na bodźce i zabarwienie skóry, tłumaczy dr Marta Balicka ze Szpitala Medicover.
Doładuj
Przeładuj