GRY
 
 

Jak dziś wygląda ta dziewczynka? Zobaczcie niezwykłe zdjęcia!

Gdy się urodziła, wszyscy byli w szoku. Jej język miał wielkość języka dorosłej osoby!

Madison Kienow
fot. screen Facebook/Madison Kienow
Wiele osób zastanawiało się, jak poradzi sobie maleństwo cierpiące na rzadką chorobę. Jej zdjęcia obiegły świat i zszokowały wszystkich. Dziś jednak mała Paisley ma już 16 m-cy i wygląda absolutnie cudownie!Choroba którą zdiagnozowano u dziecka, nazywana jest syndromem BWS, czyli zespołem Beckwitha – Wiedemanna. Jest to genetycznie uwarunkowany zespół wad wrodzonych, który charakteryzuje się przerostem języka, nadmiernym wzrostem i przepukliną pępowinową. Na taką  przypadłość zapada 1 na 11 tysięcy dzieci na świecie. 

Język małej Paisley był dwa razy większy, niż typowego noworodka. Przez sześć pierwszych miesięcy musiała być karmiona specjalną sondą nosowo-żołądkową, gdyż nie była w stanie ssać piersi, czy butelki. Język stopniowo zmniejszano, by dziecko mogło prawidłowo przełykać i by nie wystawał poza obręb buzi. - Po drugiej bardzo inwazyjnej operacji, jej język mieści się w buzi – mówi mama Paisley, Madison Kienow. – Nie mogę się nadziwić, jak ślicznie wygląda moja córeczka. Czekamy na jej pierwsze słowa, do tej pory nie mogliśmy od niej usłyszeć słowa – mama, czy tata. 

Cieszymy się wraz z mamą małej Paisley i czekamy na kolejne wspaniałe wieści o postępach tej małej, dzielnej dziewczynki!Czy wiedziałaś wcześniej coś na temat tej choroby?

Badania genetyczne zanim zajdziesz w ciążę

źródło: essentialbaby.com.au
Redakcja poleca: Czy podoba Ci się zakaz handlu w niedzielę? [SONDA ULICZNA]
O to, czy podoba im się zakaz handlu w niedzielę, zapytaliśmy przechodniów. Od 1 marca 2018 roku w dwie niedziele każdego miesiąca sklepy będą zamknięte.
Doładuj
Przeładuj