GRY
 
 

Jak kształtuje się łaknienie?

Każde dziecko ma okresy wzmożonego apetytu i takie, gdy jego łaknienie znacznie spada.


Każde dziecko ma okresy wzmożonego apetytu i takie, gdy jego łaknienie znacznie spada. Jeśli będziesz tego świadoma, łatwiej przyjdzie Ci dostosować dietę malca do jego aktualnych potrzeb.0–12 miesięcy
Nieustające ucztowanie
Niemowlę je bardzo dużo, bo tempo jego wzrostu jest imponujące. Pediatrzy zalecają karmienie na życzenie – to dziecko decyduje,ile i kiedy zje. Od 6. miesiąca zaczyna poznawać nowe smaki.

2. rok życia
Wyraźny spadek apetytu
Maluszek poznał już nowe smaki i wybiera, co polubił. Preferuje określone potrawy. Jedne mu odpowiadają, inne nie. Respektuj to.

3. i 4. rok życia
Szkoda czasu na jedzenie
Kilkulatek jest zajęty poznawaniem otoczenia i doskonaleniem swoich nowo nabytych umiejętności. Jedzenie uważa za stratę czasu. Pory posiłków dopasuj do tych momentów, gdy przestaje być zajęty zabawą.

5. rok Życia
Przekąski lepsze od obiadu

Malec ma już wyraźne preferencje żywieniowe, staje się bardzo podatne na wpływ reklam. Wybiera potrawy, które mu się dobrze kojarzą.

6. rok życia
Jedzą oczy

Siadając do stołu, dziecko ma wilczy apetyt i prosi o dużą porcję. Jednak z tego, co ma na talerzu, zjada ledwie jedną trzecią czy czwartą. W tym wieku wyraźnie wzrasta też ochota na słodycze i słodkie smaki.
Każde dziecko ma okresy wzmożonego apetytu i takie, gdy jego łaknienie znacznie spada. Jeśli będziesz tego świadoma, łatwiej przyjdzie Ci dostosować dietę malca do jego aktualnych potrzeb.

Ewa Sawicka
Konsultacja: dr n. med. Daniel Witkowski, pediatra II stopnia, Centrum Zdrowia Dziecka
Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!

Ocena (1 ocena)

6.0
Doładuj
Przeładuj