masaż twarzy
fot. Fotolia

Czy warto masować sobie twarz?

Po co masować twarz? Czy mogę to robić w domu? Co powinnam wiedzieć, by dobrze wykonać masaż? Odpowiada dermatolożka.
Tatiana Audycka-Szatrawska
Konsultacja: dr n. med. Magdalena Łuczkowska
masaż twarzy
fot. Fotolia
Wierzę w zbawcze działanie masażu. od czasu do czasu idę do gabinetu, by się zrelaksować, ulżyć mięśniom pleców. Czy warto masować twarz? Jeśli tak, to jak najlepiej?

Każdego dnia możemy wykonywać masaż twarzy, choćby przy codziennym kremowaniu się. Taki rodzaj masażu jest jednym z najlepszych antidotum na tworzenie się zmarszczek.

Co warto wiedzieć o masażu twarzy

Każda okolica twarzy wymaga wykonywanie innych ruchów, tak aby z jednej strony być w zgodzie z układem mięśni twarzy, a z drugiej – żeby przeciwdziałać powstającym zmarszczkom.
  • Krem na policzkach wmasowujemy ruchami kolistymi od kącików ust ku górze w kierunku kącików zewnętrznych oka, potem delikatniej w dół przed uszami do żuchwy – staramy się jakby podnosić ku górze policzki.
  • Na czole wykonujemy delikatne ruchy, mogą być koliste, zygzakowe, w poprzek czoła.
  • Na brodzie wykonujemy kremem delikatne ruchy koliste, a następnie podobnie wokół ust – od wargi górnej płynnie przechodzimy  na brodę, zamykając jakby dwie połówki jabłka.
  • W końcu oczy –  bardzo delikatnie rozprowadzamy krem od zewnętrznych kącików oczu do wewnętrznych, następnie przez łuk brwiowy wracamy do zewnętrznego kącika oka. Trzeba pamiętać o tym,  że zwłaszcza tutaj ruchy muszą być delikatne, miękkie.
     
ZOBACZ TEŻ: Dla kogo krem przeciwzmarszczkowy?
Redakcja poleca: Dlaczego warto odwiedzić kosmetyczkę po porodzie? (film)
Anna Urbańska, kosmetyczka i mama dwóch małych dziewczynek poleca dla mam zabieg na twarz, który zrelaksuje i odświeży zmęczoną skórę twarzy przywracając jej blask.
dr n. med. Magdalena Łuczkowska
Konsultacja: dr n. med. Magdalena Łuczkowska

Specjalista dermatolog, ekspertka NIVEA

Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy