jak napisać zaproszenie
fot. Adobe Stock

Jak napisać zaproszenie: przykład i wzór zaproszenia

Zaproszenie jest miłym gestem, informującym o wydarzeniu, podczas którego oczekuje się przybycia danej osoby. Wyjaśniamy, jak napisać zaproszenie na spotkanie, urodziny lub inne wydarzenie.
Joanna  Biegaj
jak napisać zaproszenie
fot. Adobe Stock
Zazwyczaj dzieci zaczynają się zastanawiać, jak napisać zaproszenie, gdy nadchodzą ich urodziny albo inne przyjęcie, które organizują. Wiedza, jak napisać oficjalne zaproszenie przydaje się także w szkole na lekcjach języka polskiego oraz w życiu dorosłym.

Zaproszenie jest krótką formą pisemną, która ma na celu poinformowanie adresata, że nadawca zaprasza go w jakieś miejsce lub na jakieś wydarzenie. Zaproszenie może dotyczyć sytuacji osobistych (np. ślub, urodziny, komunia), a także wydarzeń oficjalnych (np. wernisaż sztuki, wystawa fotograficzna). Znając kilka podstawowych zasad – zaproszenie napiszesz bez trudu!

Jak napisać zaproszenie – wzór

Treść zaproszenia powinna zawierać następujące elementy:
  • nagłówek (słowo „zaproszenie”),
  • forma grzecznościowa, np. serdecznie zapraszam,
  • adresat zaproszenia,
  • czas wydarzenia (dzień, miesiąc, rok, godzina),
  • miejsce wydarzenia (dokładny adres),
  • ewentualne warunki, które adresat musi spełnić (np. rodzaj stroju), 
  • podpis nadawcy zaproszenia (lub organizatora wydarzenia).

Jak napisać zaproszenie – przykład

Zaproszenie

Serdecznie zapraszam Monikę Zujawę na przyjęcie urodzinowe, które odbędzie się 02.04.2022 roku w sali zabaw dla dzieci „Słoneczko” przy ulicy Zębatej 52 w Warszawie o godzinie 18.00. Wszyscy uczestnicy przyjęcia proszeni są o przyjście w stroju zwierzaka leśnego. Z radością i niecierpliwością będę oczekiwała Twojego przybycia.

Kinga Żuczek

Zobacz także
Redakcja poleca: Ciąża donoszona – który to tydzień? [WIDEO]
Ciąża donoszona trwa 40 tygodni, czyli mniej więcej 280 dni. Pamiętaj, że lekarze nigdy nie liczą ciąży w miesiącach – liczy się zawsze skończone tygodnie. Aby sprawdzić, czy ciąża jest donoszona, trzeba obliczyć wiek ciąży, licząc od pierwszego dnia ostatniej miesiączki, a nie od zapłodnienia.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy