Dziewczynka zmęczona sprzataniem
fot. Fotolia

Jak NAPRAWDĘ wygląda sprzątanie z dzieckiem? Zobacz film!

Dzieci, które pomagają rodzicom przy sprzątaniu, są przede wszystkim urocze. Czy pomocne? Oceńcie oglądając ten filmik!
Hanna Szczesiak
Dziewczynka zmęczona sprzataniem
fot. Fotolia
Rodzice próbują różnych sztuczek, by zaangażować dzieci w wykonywanie domowych obowiązków. Czasem nie są potrzebne żadne sztuczki – maluchy chętnie pomagają rodzicom... Z różnym skutkiem. Choć robią to dość nieporadnie, widać, że starają się ze wszystkich sił. A przecież o to chodzi w sprzątaniu, prawda?

Sprzątanie nie jest mocną stroną dzieci. Wręcz przeciwnie, to, w czym maluchy są naprawdę dobre, to robienie bałaganu. Ten film to zbiór pomysłów i wskazówek dla rodziców, w jaki sposób zachęcić dzieci do sprzątania. Nawet kilkulatek może pomóc w sprzątaniu mieszkania. Jeśli ma odpowiedni sprzęt... Hulajnoga z przymocowanym mopem może być niezłym rozwiązaniem także dla rodziców!

Zobacz film:Nasze serca podbił chłopczyk wycierający rozlane mleko. Nie ma sensu sprzątać tam, gdzie jest czysto. Dziewczynka, która biegnie do łazienki, by wyprać brudne ubrania w toalecie jest równie ujmująca!

Teraz wasza kolej. Opowiedzcie, w jaki sposób dzieci pomagają wam w wykonywaniu prac domowych? A może macie jakieś zabawne historie z udziałem waszych pomocnych pociech? ;)

Polecamy: Obowiązki domowe małego dziecka
Redakcja poleca: Lampion z dyni: jak go zrobić krok po kroku? [WIDEO]
Lampion z dyni to jedna z tradycji na Halloween. Gotowy lampion może zdobić dom przez całą jesień, a nie tylko w święto duchów. Podpowiadamy, jak go zrobić w kilku prostych krokach (i co zrobić, żeby przetrwał dłużej!). Jego wykonanie naprawdę nie jest trudne!
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy