jak narysować misia
fot. Adobe Stock

Jak narysować misia: pluszowego, polarnego i pandę? Instrukcja krok po kroku [ZDJĘCIA]

Jeśli nie wiesz, jak narysować misia, ukochanego pluszaka każdego dziecka, koniecznie sprawdź nasze rysunki krok po kroku. Z naszą instrukcją bez problemu narysujesz go dziecku. A nawet więcej, zaskoczysz malucha rysunkiem misia polarnego, pandy oraz słodkiego misia uszatka!
jak narysować misia
fot. Adobe Stock
Zastanawiasz się, jak narysować misia? Koniecznie obejrzyj nasz instruktaż. W instrukcji krok po kroku pokazujemy, jak narysować misia na przykładzie kilku rysunków. To o wiele prostsze niż myślisz. Zobacz, jak się rysuje misia pandę, misia polarnego oraz słodkiego, pluszowego misia – to wspaniały pomysł na spędzenie czasu wolnego z dzieckiem i rozwijanie jego zdolności manualnych.

Jak narysować misia krok po kroku:

Jak narysować misia krok po kroku?

Aby narysować misia, przygotuj kartkę i ołówek. Poćwicz rysowanie, zanim zabierzesz się za ostateczną wersję rysunku misia. Nasz rysunek misia składa się z kilku elementów. W pierwszym etapie narysowałyśmy jego głowę, następnie przednie łapy i brzuszek misia. Na koniec dorysowałyśmy tylne łapy i elementy pyszczka.

Jak narysować pluszowego misia: krok 1

Aby narysować słodkiego misia pluszowego, narysuj ołówkiem okrągły kształt głowy (z małą czuprynką na czubku) oraz zaokrąglone uszka misia na jej szczycie.

jak narysować misia pluszowego

Jak się rysuje misia: krok 2

Teraz uzupełnij rysunek misia. Narysuj przednie łapki misia oraz jego brzuszek. Łapki z przodu mają kształt przypominający podkowę.

jak narysować misia krok po kroku

Jak narysować słodkiego misia: krok 3

Rysunek misia nie byłby kompletny bez tylnych łap zwierzaka. Narysuj łapki, które przylegają do brzuszka misia pluszowego.

jak się rysuje misia

Jak się rysuje misia: krok 4

To już ostatni etap rysunku misia. Aby narysować słodkiego misia, nie zapomnij o dorysowaniu mu oczu, buźki i nosa.

jak narysować słodkiego misia

Jak narysować misia – krok 5

Czas na kolorowanie rysunku misia. Nasz miś pluszowy jest cały w odcieniach brązu, z jaśniejszym brzuszkiem.


jak pokolorować misia
Redakcja poleca: Kiedy dziecko zaczyna chodzić - film
Zobacz, jak dziecko stawia pierwsze kroki. Nasz ekspert tłumaczy, przez jakie etapy w nauce chodzenia dziecko powinno przejść.

Jak narysować misia pandę?

Aby narysować z dzieckiem misia pandę, wystarczy, że do rysunku klasycznego pluszowego misia dorysujecie dodatkowe elementy, np. ciemne obwódki wokół oczu, a całość pokolorujecie na czarno-biało.

Aby wydrukować rysunek misia pandy, kliknij w obrazek i pobierz wzór.

jak narysować misia pandę


Jak narysować niedźwiedzia polarnego?

Rysunek niedźwiedzia polarnego to nieco trudniejsze zadanie, ale dzięki tym prostym wzorom narysujesz misia za pomocą zaledwie kilku pociągnięć ołówka.

Aby narysować niedźwiedzia polarnego, kliknij w obrazek i pobierz wzór rysunku.

jak narysować niedźwiedzia polarnego

Po co dziecku pluszowy miś?

Miś to zwierzaczek, który pewnie gości w każdym pokoju dziecięcym. Wzbudza falę pięknych emocji – chce się przytulać do jego ciepłego i miękkiego futerka. Nie więc dziwnego, że jest to wręcz idealna zabawka do zasypiania, dająca maleństwu poczucie bezpieczeństwa.

Zdaniem psychologów na pewnym etapie rozwoju każde dziecko potrzebuje pluszowego misia, który odgrywa ważną rolę w jego życiu:
  • daje dziecku poczucie bezpieczeństwa w różnych sytuacjach stresowych, np. gdy maluch jest chory, podczas pobytu w szpitalu,
  • daje wsparcie, gdy przy dziecku nie ma rodziców – np. maluchy bardzo chętnie zabierają pluszaka do przedszkola, gdy nie czują się tam jeszcze pewnie,
  • wyzwala w dziecku instynkt opiekuńczy – maluch bawi się w karmienie zwierzaka, ubieranie, chodzenie na spacer itp.

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy