Jak narysować piłkę nożną
fot. Adobe Stock

Jak narysować piłkę nożną i boisko piłkarskie? Prosta instrukcja krok po kroku

Możesz narysować piłkę nożną z pamięci albo zobaczyć na filmie, jak zrobić to krok po kroku. Naucz się prostych tricków i pokaż je swojemu dziecku!
Sylwia Arlak
Jak narysować piłkę nożną
fot. Adobe Stock
Sportowe emocje związane z Euro 2020 (a raczej Euro 2021) towarzyszą teraz całym rodzinom. Kibicujemy polskiej drużynie, oglądamy pozostałe mecze i odliczamy dni do wielkiego finału! Jak mądrze spożytkować ten czas, łącząc przyjemne z pożytecznym? Ucząc przedszkolaka nowej umiejętności! Pokaż mu, jak prawidłowo narysować piłkę nożną. Już niedługo będzie w tym prawdziwym mistrzem!

Jak narysować piłkę nożną? Proste tricki 

Zaczynamy od narysowania okręgu, a następnie dzielimy go na pół (w pionie) i stawiamy dwie kreski w poziomie. Na środku rysujemy pięciokąt. Pamiętaj, aby dolne ramiona schodziły do wewnątrz. Później rysujemy na dole sześciokąt, a pod spodem kolejny sześciokąt. Pamiętaj, że kluczowa jest symetria.

Choć brzmi to skomplikowanie, tak naprawdę jest bardzo proste. Wystarczy tylko działać w odpowiedniej kolejności. Niech twoje dziecko nie rysuje piłki za pomocą cyrkla czy linijki, tylko ćwiczy rysunek odręcznie. Trening czyni mistrza! Nie wyszło za pierwszym razem? Niech spróbuje jeszcze raz i jeszcze jeden, aż osiągnie efekt, który mu się spodoba.

Zobacz na filmie, jak narysować piłkę:

Jak narysować boisko piłkarskie?

Chcąc narysować boisko piłkarskie, zacznij od naszkicowania prostokąta. Po dwóch stronach stwórz cele piłkarskie (złożone z prostokątów i półkoli) i środkowy okrąg środka pola. Nie zapomnij też o słupkach bramkowych umieszczonych na liniach bramkowych.

To najłatwiejsza wersja boiska piłkarskiego. Na Youtubie znajduje się mnóstwo filmików instruktażowych, dzięki którym każdy z was dostosuje stopień trudności do wieku i umiejętności swojej pociechy.


Zobacz film, jak narysować boisko piłkarskie:


Zobacz też: 
Redakcja poleca: Jak przygotować dziecko do pójścia do przedszkola? [WIDEO]
Aby dobrze przygotować dziecko do pójścia do przedszkola, należy umożliwić mu wcześniejszy kontakt z innymi dziećmi oraz pozwolić na poznanie przedszkola, do którego będzie uczęszczało. Warto również czytać książki o przedszkolu dla dzieci, a także – o czym często rodzice zapominają – zadbać o swoje pozytywne nastawienie, to też ma duże znaczenie!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy