jak narysować człowieka
fot. Adobe Stock

Jak narysować człowieka – łatwa instrukcja krok po kroku [FOTO]

Jak narysować człowieka? To bardzo proste – rysujesz głowę, tułów, ręce i nogi - z naszą instrukcją bardzo szybko się tego nauczysz!
Agnieszka Majchrzak
jak narysować człowieka
fot. Adobe Stock
Naucz dziecko, jak narysować człowieka – wbrew pozorom nie jest to skomplikowane! Dlatego jeżeli zastanawiasz się, jak się rysuje człowieka, zobacz nasz instruktaż. Pokazujemy w nim jak narysować człowieka krok po kroku.

Kiedy dziecko zaczyna rysowanie człowieka?

Około trzeciego roku życia dziecko zaczyna coraz śmielej i sprawniej rysować. To już nie są tylko kółka, spirale czy owale, ale kolejny etap rozwoju - rysowania pierwszych postaci. Z początku tworzy tzw. głowonogi – koło lub owal, od którego odchodzą kreski, czyli ręce i nogi. Kiedy dziecko staje się bardziej świadome swojego ciała i sprawne w rysowaniu (około piątego roku życia), rysunek człowieka zaczyna mieć coraz więcej elementów i szczegółów. Pojawiają się szyja, włosy, dłonie i stopy.

Redakcja poleca: Kiedy dziecko zaczyna chodzić - film
Zobacz, jak dziecko stawia pierwsze kroki. Nasz ekspert tłumaczy, przez jakie etapy w nauce chodzenia dziecko powinno przejść.

Jak narysować człowieka – krok po kroku

Rysowanie człowieka proponujemy rozpocząć od narysowania głowy. Następnym krokiem jest narysowanie tułowia, rąk i nóg. Elementy twarzy i ubrania to ostatni etap rysowania.

Jak narysować człowieka – krok 1

Narysuj owal głowy, włosy i ucho.

jak narysować człowieka

Jak się rysuje człowieka – krok 2

Narysuj oczy, nos i usta.

jak narysować człowieka krok po kroku

Jak narysować człowieka – krok 3

Narysuj tułów i ręce.

jak się rysuje człowieka

Jak się rysuje człowieka – krok 4

Dorysuj nogi z butami i spódniczkę.

jak narysować człowieka

Jak narysować człowieka – krok 5

Jeżeli masz ochotę, a twój maluch jest już na tyle duży, że dostrzega wiele szczegółów, możesz dorysować guziki na bluzce, wstążkę we włosach, sznurówki na butach oraz plisy na spódniczce.

jak narysować człowieka krok po kroku

Rysowanie człowieka i nauka nazw części ciała

Rysowanie wspaniale wpływa na rozwój dziecka i jest jedną z tych czynności, które maluchy na ogół bardzo lubią robić. Może to być także świetna rozrywka dla rodziców i sposób na wspólną zabawę. Rysowanie człowieka to także wspaniała okazja do nauki np. części ciała ludzkiego.

Aby wspierać rozwój dziecka i zaciekawić je budową ciała, mamy dla was kilka propozycji książeczek i puzzli poświęconych ludzkiej anatomii:

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 27 głosy

Zobacz także

Popularne tematy