jak narysować psa
fot. Adobe Stock

Jak narysować psa krok po kroku: łatwy rysunek (zdjęcia)

Nauka rysowania może być banalnie prosta. Zobacz, jak szybko narysować psa – główka, łapki, uszy, ogon i rysunek psa dla dzieci gotowy. Z tą instrukcją krok po kroku narysujesz siedzącego psa.
Agnieszka Majchrzak
jak narysować psa
fot. Adobe Stock
Jeśli nie wiesz, jak szybko narysować psa, pomoże ci nasza instrukcja. Łatwy rysunek psa składa się z zaledwie kilku elementów, prostych do opanowania i zapamiętania. Pieska narysujesz dosłownie w kilku ruchach – to może być wstęp do nauki rysowania dla dzieci.

Jak narysować psa: instrukcja krok po kroku

Rysunek psa zaczęłyśmy od narysowania jego głowy. Następnym etapem było dorysowanie klatki piersiowej i przednich łap. Na sam koniec narysowałyśmy tylne łapy oraz uszy psa i elementy jego buzi. Podążaj za instrukcją – poprowadzimy cię krok po kroku przez wszystkie etapy rysowania psa:
 

Jak narysować psa – krok 1

Narysuj główkę psa, tak jak widać to na zdjęciu poniżej. Ma ona podłużny kształt, z lekkim wcięciem w połowie jej długości.
 
jak narysować głowę psa

Jak się rysuje psa – krok 2

Łatwy rysunek psa zaczyna nabierać kształtów. Kolejnym krokiem jest narysowanie dwóch przednich nóg psa. Układają się one w podkowę.

Jak narysować psa krok po kroku: łapy

Rysunek psa dla dzieci – krok 3

Nauka rysowania to dobra zabawa – czas na narysowanie uszu i tylnych łap psa. Ponieważ chcemy narysować siedzącego psa, jego tylne łapy są wyjątkowo proste do narysowania: wystarczy dorysować dwie wygięte linie do przednich łapek.

Jak się rysuje psa - łatwa instrukcja
 

Jak szybko narysować psa – krok 4

Rysunek dla dzieci musi zawierać wszystkie elementy: teraz rysujemy pieskowi oczy oraz pysk z nosem.

Jak narysować pysk psa
 

Jak narysować psa – krok 5

Na koniec rysujemy ogon i łapki. Rysunek psa jest prawie gotowy!

Jak łatwo narysować psa krok po kroku: ogon
 

Jak pokolorować rysunek psa: krok 6

Rysunek psa nie byłby kompletny, gdyby pozostał czarno-biały –  a więc... kredki w dłonie i można go kolorować. Jeśli twoje dziecko jest jeszcze za małe na naukę rysowania, niech na koniec ozdobi rysunek według uznania i umiejętności.
 
Jak pokolorować psa

Pamiętaj! Idealne kredki dla malucha powinny być grube, mocno napigmentowane i bezpieczne również w kontakcie z buzią.

Jeśli macie ochotę na więcej zabawy, a nie chcecie rysować już zwierzątek – możecie skorzystać z naszych pozostałych instrukcji rysunkowych. Dowiedzie się z nich między innymi, jak narysować oko, twarz, a także całego człowieka

Zobacz też:
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 7 głosy

Zobacz także

Popularne tematy