jak narysować renifera
fot. Adobe Stock

Jak narysować renifera – instrukcja krok po kroku [FOTO]

Pokazujemy jak narysować renifera – jeden z symboli świąt Bożego Narodzenia, bez którego święty Mikołaj nie dowiózłby prezentów na czas. Zobacz, jak się rysuje renifera!
Agnieszka Majchrzak
jak narysować renifera
fot. Adobe Stock
Jeżeli twoje dziecko prosi cię o namalowanie renifera, a ty zastanawiasz się, jak go narysować to przychodzimy ci z pomocą. Oto łatwa instrukcja jak narysować renifer krok po kroku. Rysowanie niezwykle rozwija dziecko twórczo i manualnie. Takie wspólne spędzanie czasu przed świętami to także idealna okazja do porozmawiania o zwyczajach związanych z Bożym Narodzenie.
Mikołaj ma aż dziewięć reniferów do pomocy, ale największą karierę z nich zrobił jeden – Rudolf Czerwononosy. To on przewodzi zaprzęgowi ciągnącemu sanie świętego brodacza. Nie bez powodu. Jego czerwony nos świeci niczym latarnia i oświetla drogę sunącym po niebie saniom z Mikołajem.

Jak narysować renifera – krok po kroku

Nawet jeżeli uważasz, że nie masz zdolności plastycznych, z naszą instrukcją bożonarodzeniowy renifer wyjdzie ci jak malowany! To bardzo proste! Zacznij od narysowania głowy zwierzęcia, następnie jego tułowia, nóg, buźki i ogona.

Jak narysować renifera – krok 1

Narysuj lekko podłużną głowę renifera.
 
jak narysować renifera
 
Jak się rysuje renifera – krok 2
 
Narysuj szyję z brzuszkiem w owalnym kształcie.
 
jak narysować renifera krok po kroku
 
Jak narysować renifera – krok 3

U dołu brzuszka dorysuj cztery nogi, powinny mieć kształt lekko zwężający się ku ich górze.
 
jak się rysuje renifera
 

Jak się rysuje renifera – krok 4

Dorysuj nos, oczy, uszy, buźkę i ogonek.
 
jak narysować renifera
 

Jak narysować renifera – krok 5

Na koniec narysuj rogi reniferowi na czubku jego głowy.
 
jak narysować renifera krok po kroku
 

Jak się rysuje renifera – krok 6

Gotowe, teraz już tylko pozostało kolorowanie rysunku.
 
jak się rysuje renifera
 
Redakcja poleca: Jak przygotować dziecko do pójścia do przedszkola? [WIDEO]
Aby dobrze przygotować dziecko do pójścia do przedszkola, należy umożliwić mu wcześniejszy kontakt z innymi dziećmi oraz pozwolić na poznanie przedszkola, do którego będzie uczęszczało. Warto również czytać książki o przedszkolu dla dzieci, a także – o czym często rodzice zapominają – zadbać o swoje pozytywne nastawienie, to też ma duże znaczenie!

Rysowanie renifera – symbolu świąt Bożego Narodzenia

Renifery tworzą zaprzęg ciągnący sanie Mikołaja, aby święty na czas dostarczył dzieciom bożonarodzeniowe prezenty. Wymienia się ich dziewięć: Kometka, Amorka, Tancerza, Pyszałka, Błyskawicznego, Fircyka, Złośnika, Profesorka oraz Rudolfa. Stworzył jej Clement C. Moore w swoim wierszu z 1832 roku.

Najbardziej słynny z całego zaprzęgu jest Rudolf, zwany też czerwononosym. Historia wyjaśniająca pochodzenie najważniejszego ze wszystkich reniferów świętego Mikołaja została opisana w książce Roberta L. May’a z 1939 roku. Renifer urodził się z czerwonym, mocno świecącym nosem, co spowodowało jego wykluczenie ze stada i powód do naśmiewania się z niego.

Jednak pewnej nocy wigilijnej mgła była tak duża, że Mikołaj chciał zrezygnować z podróży z prezentami. I wówczas z pomocą przyszedł Rudolf, którego nos, jak się okazało, jest magiczny i może oświetlać drogę niczym latarnia. Od tego czasu Rudolf zyskał szacunek pośród innych reniferów i zajmuje zaszczytne, pierwsze miejsce w zaprzęgu świętego Mikołaja.

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy