GRY
 
 

Jak nie zgubić dziecka w tłumie? 7 rad dla rodziców [WIDEO]

Wystarczy chwila nieuwagi, by stracić dziecko z pola widzenia. Jak zabezpieczyć się wcześniej, żeby w sytuacji, kiedy dziecko się zgubi, szybko je odnaleźć?

Zobacz inne z serii: letnie zabawy (15)

Zanim wybierzesz się z dzieckiem w miejsce, gdzie przebywa wielu ludzi, zastanów się, co zrobić, żeby się nie zgubiło – a jeśli to się wydarzy, czy można zrobić coś wcześniej, żeby szybko się znalazło i nic mu się nie stało? Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka w tłumie? Ciepłe dni sprzyjają odwiedzaniu atrakcji dla dzieci i rodzin, a tam zwykle są tłumy, dlatego warto mieć plan. Najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie, bo nawet jeśli nie wyobrażasz sobie, że twoje dziecko mogłoby się zgubić, czasami wystarczy odwrócić na sekundę wzrok, a dziecko znika z pola widzenia... 

Jak dbać o bezpieczeństwo dziecka w tłumie?

Najważniejsze, żeby dziecko było bezpieczne. Dlatego przygotuj je dobrze na wyjście. Oto, co możesz zrobić:
  • kup specjalną bransoletkę, na której zapiszesz swój numer telefonu i załóż ją dziecku
  • napisz na ręce dziecka swój numer telefonu markerem, a następnie spryskaj plastrem w sprayu – jest odporny na wodę i pot (pomysł z kidspot.com.au)
  • naucz je swojego numeru telefonu – ułóż z niego piosenkę lub wierszyk i powtarzajcie go w chwilach zabawy
  • rozmawiaj z dzieckiem, o tym, jak ma się zachować, kiedy się zgubi
  • naucz swoje dziecko, że jeśli się zgubi, ma szukać pomocy u służb mundurowych i/lub innych rodziców – na miejscu pokaż dziecku jak wyglądają ochroniarze (jeśli tam są)
  • zanim pojedziesz do parku rozrywki przestudiuj mapę obiektu – są dostępne na stronach internetowych atrakcji dla dzieci
  • na miejscu zrób dziecku zdjęcie telefonem, żeby w razie zagubienia, móc pokazać, jak wygląda tego dnia.

Zobacz też:

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj